Aktualności

II edycja Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara w 2015 roku ogłoszona!

25.08.15

Już od 21 sierpnia br. zapraszamy do przesyłania ofert w Konkursie Mikrodotacji Wielkopolska Wiara,dofinansowanym ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W ramach konkursu można pozyskać mikrodotację do 2 tys. zł.

W tej edycji Konkursu szczególnie zapraszamy grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe, które wraz z 5 osobowymi grupami młodzieży – wolontariuszami – chcą:

– realizować swoje ciekawe pomysły

– rozwiązywać lokalne problemy

– angażować mieszkańców i działać na rzecz swojego otoczenia!

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Oferty w konkursie mogą składać młode organizacje pozarządowe, tzn. zarejestrowane nie wcześniej niż 18 miesięcy licząc do dnia złożenia Oferty, z rocznym budżetem nieprzekraczającym 25 tys. zł. Środki mogą pozyskać także grupy nieformalne, złożone z minimum 3 osób, planujące działania na rzecz społeczności lokalnej. Konkurs otwarty jest także dla grup samopomocowych, czyli grup działających m.in. na rzecz swoich członków.

Dodatkowo premiowane będą projekty, do realizacji których, zaangażowanych zostanie minimum 5 wolontariuszy – młodzieży w wieku 13-18 lat.

UWAGA: Oferenci, którzy otrzymali Mikrodotację w dotychczasowych edycjach konkursu, NIE mogą ubiegać się o kolejną w trzeciej edycji Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara.

Po więcej kliknij tutaj http://pisop.org.pl/konkurs/kto-moze-ubiegac-sie-o-mikrodotacje

Na co można pozyskać  środki?

Konkurs obejmuje projekty realizowane w okresie od 01 października do 30 listopada 2015 r. W ramach kategorii „inicjatyw oddolnych” są to spotkania, warsztaty, wydarzenia kulturalne, ale także wszelkie inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej. Druga kategoria w konkursie jest dedykowana wyłącznie organizacjom pozarządowym, które mają szansę pozyskać środki na wzmocnienie swojej organizacji i zaplanowanie jej przyszłości poprzez przeszkolenie członków, czy zakup sprzętu.

Wszystkie działania muszą przekładać się na wzrost aktywności obywatelskiej, pozwalać obywatelom czuć realny wpływ na rozwiązywanie konkretnych problemów i dawać im możliwość zaangażowania się w działania na rzecz społeczności lokalnej.

Po więcej kliknij tutaj http://www.pisop.org.pl/konkurs/na-co-można-przeznaczyc-srodki

Maksymalna wartość mikrodotacji to 2 000 zł, które można przeznaczyć na wszelkie niezbędne i uzasadnione wydatki. Wymagany jest 20% wkład własny. Nie musi on jednak być finansowy, może być zapewniony poprzez pracę wolontariuszy. Aby uzyskać dofinansowanie należy wypełnić ofertę w generatorze i złożyć do dnia 11 września br. do godziny 15:00.

Po więcej kliknij tutaj http://pisop.org.pl/konkurs

Gdzie szukać wsparcia?

Każdy, kto weźmie udział w konkursie, może skonsultować swój pomysł z doradcą.

Po więcej kliknij tutaj http://www.pisop.org.pl/wsparcie-dla-projektodawcow

Więcej informacji o Konkursie znajdą Państwo w zakłace http://pisop.org.pl/konkurs

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Maciejem Nowickim pod numerem telefony 534 205 699 lub mailowo maciej.nowicki@pisop.org.pl.

 

Zapraszamy do składania ofert!

Ostatnie

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« maj 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Projekty

  • Wielkopolska Wiara
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • FELIKS
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot