Aktualności

Pieniądze na rozwój

09.03.17

Szukając pieniędzy na swoje działania przedsiębiorstwa społeczne mogą sięgnąć po dotacje lub po pożyczki. Na jakich warunkach dostępne są te instrumenty finansowe? Zapraszamy do udziału w spotkaniu planowanym na 22 marca w Lesznie.

Z końcem grudnia 2016 r. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy z Funduszem Regionu Wałbrzyskiego, który na terenie m.in. województwa wielkopolskiego, będzie udzielał pożyczek przedsiębiorstwom społecznym. Jednocześnie przedsiębiorstwa społeczne mają szansę na pozyskania bezzwrotnej dotacji na utworzenie nowych miejsc pracy od Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Kto, na co i na jakich warunkach może skorzystać z tych instrumentów finansowych, będzie można dowiedzieć się podczas marcowego spotkania w Lesznie.

W programie przedstawiona zostanie zarówno oferta Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej dotycząca dotacji na nowe miejsca pracy, jak i Funduszu Regionu Wałbrzyskiego dotycząca pożyczek. Ponadto zaprezentowana zostanie działalność przedsiębiorstw społecznych, które dzięki pozyskanym pieniądzom mogły rozwinąć swoją działalność tj. Stowarzyszenie Aktywizacja Polesia Lubelskiego prowadzące wieś tematyczną – Kraina Rumianku oraz Spółdzielnia Socjalna Arka z Gostynia.

Spotkanie kierowane jest do pomiotów ekonomii społecznej z subregionu leszczyńskiego.

Chętni do udziału w spotkaniu proszeni są o przesłanie formularza zgłoszeniowego (wzór formularza do pobrania poniżej) mailem na adres mikolaj.kostaniak@pisop.org.pl.

Więcej informacji udziela Mikołaj Kostaniak pod wskazanym mailem oraz numerem tel. 65/520 78 86. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”.

Pliki do pobrania

Ostatnie

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« lipiec 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Projekty

  • Wielkopolska Wiara
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • FELIKS
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot