Aktualności

Sprzęt, adaptacja lokalu i inne możliwości dla młodej organizacji, czyli o konkursie Mikrodotacji Wielkopolska Wiara słów kilka

13.08.14

Nasz Konkurs otwarty jest dla młodych organizacji pozarządowych, które środki z mikrodotacji mogą przeznaczyć na swój rozwój. Jak przygotować taki projekt opowiada Dorota Surma w wywiadzie dla serwisu wielkopolskie.ngo.pl. Zapraszamy do lektury!

Piotr Kotlarek: – W ramach konkursu, ogłoszonego przez Centrum PISOP, można pozyskać mikrodotacje do 5000 zł na projekty skierowane na rozwój młodych organizacji. Czego dokładnie mogą dotyczyć te projekty?

Dorota Surma: – Organizacja pozarządowa może zaplanować projekt skierowany na wzmocnienie samej organizacji. Odbiorcą projektu będzie w tym przypadku stowarzyszenie, czy fundacja oraz przedstawiciele, pracownicy, wolontariusze. Musimy się zastanowić się, czego potrzebuje nasza organizacja, aby jej działania były efektywniejsze, czy prowadzone na szerszą skalę.

Aplikować może każda organizacja pozarządowa?

D.S.: – Niestety nie, nasz konkurs dedykowany jest tylko organizacjom, które działają nie dłużej niż 18 miesięcy i których roczny budżet nie przekracza 25 tysięcy złotych.

Projekty znanych mi stowarzyszeń, fundacji z reguły skierowane są do odbiorców ich działań, czyli dzieci, osób z niepełnosprawnością, czy osób starszych. Nie znam projektu skierowanego do samej organizacji. Jakie działania można w nim zaplanować?

D.S.: – Punktem wyjścia jest zadanie dotyczące opracowania planu rozwoju organizacji. Organizacja musi wiedzieć dokąd zmierza, jakie zakłada cele, jaką organizacją chce być za kilka lat.

Jak wypracowuje się taki plan?

D.S.: – Planowanie w organizacji dotyczy wypracowania strategii rozwoju. Strategia jest bowiem kilkuletnim planem działania, wynikającym z wizji i misji. Pozwoli ona poukładać przyszłe zadania tak, aby dostępne zasoby udało się wykorzystać znacznie efektywniej i skuteczniej.

Cały wywiad dostępny jest w serwisie www.wielkopolskie.ngo.pl

Ostatnie

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« listopad 2018 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Projekty

  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot