Aktualności

Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa – ruszamy!

04.08.14

Od 4 sierpnia zapraszamy do przesyłania ofert w konkursie na mikrodotacje Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa, dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W ramach konkursu będziemy przyznawać mikrodotacje nawet do 5 tys. zł.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Oferty w konkursie mogą składać młode organizacje pozarządowe, tzn. zarejestrowane najwcześniej 18 miesięcy przed ogłoszeniem konkursu, z rocznym budżetem nieprzekraczającym 25 tys. zł. Środki mogą pozyskać także grupy nieformalne, złożone z minimum 3 osób, planujące działania na rzecz społeczności lokalnej. Konkurs otwarty jest także dla grup samopomocowych, czyli grup działających na rzecz swoich członków.

Po więcej kliknij tutaj http://www.pisop.org.pl/konkurs/kto-moze-ubiegac-sie-o-mikrodotacje

Na co można pozyskać środki?

Pierwsza edycja konkursu obejmuje projekty realizowane w okresie od 15 września do 30 listopada 2014 r. W ramach kategorii „inicjatyw oddolnych” są to spotkania, warsztaty, wydarzenia kulturalne, ale także wszelkie inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej. Druga kategoria w konkursie jest dedykowana wyłącznie organizacjom pozarządowym, które mają szansę pozyskać środki na wzmocnienie swojej organizacji i zaplanowanie jej przyszłości, np. poprzez przeszkolenie członków, czy zakup sprzętu.

Po więcej kliknij tutaj http://www.pisop.org.pl/konkurs/na-co-mozna-przeznaczyc-srodki

Maksymalna wartość mikrodotacji to 5 000 zł, które można przeznaczyć na wszelkie niezbędne i uzasadnione wydatki. Wymagany jest 10% wkład własny. Nie musi on jednak być finansowy, może być zapewniony poprzez pracę wolontariuszy.

Gdzie szukać wsparcia?

Każdy, kto weźmie udział w konkursie, może skonsultować swój pomysł z doradcą w swoim subregionie lub doradcą wojewódzkim. Co ważne, za skorzystanie z takiego wsparcia można otrzymać dodatkowe punkty.

Po więcej kliknij tutaj http://www.pisop.org.pl/wsparcie-dla-projektodawcow

Ostatnie

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« styczeń 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Projekty

  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot