Aktualności

Zbieraj plony swoich działań!

28.08.15

Zasiej ziarno aktywności w swojej miejscowości i zbieraj plony swoich działań! Przepis jest prosty: Zbierz grupę aktywnej młodzieży – wolontariuszy, złóż ofertę w Konkursie Mikrodotacji Wielkopolska Wiara i zrealizuj projekt!

Już od 21 sierpnia zapraszamy do przesyłanie ofert w Konkursie Mikrodotacji Wielkopolska Wiara,dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W ramach konkursu będziemy przyznawaćmikrodotacje do 2 tys. zł.

Oferty w konkursie mogą składać młode organizacje pozarządowe, tzn. zarejestrowane nie wcześniej niż 18 miesięcy licząc do dnia złożenia Oferty, z rocznym budżetem nieprzekraczającym 25 tys. zł. Środki mogą pozyskać także grupy nieformalne, złożone z minimum 3 osób, planujące działania na rzecz społeczności lokalnej. Konkurs otwarty jest także dla grup samopomocowych.

Projekty będzie można realizować w okresie od 1 października do 30 listopada 2015 r. Nabór prowadzony jest w dwóch kategoriach. Pierwsza to „inicjatywy oddolne” czyli spotkania, warsztaty, wydarzenia kulturalne, czy inne działania na rzecz społeczności lokalnej. Druga kategoria w konkursie jest dedykowana wyłącznie organizacjom pozarządowym, które mają szansę pozyskać środki na wzmocnienie swojej organizacji i zaplanowanie jej przyszłości, przeszkolenie członków, czy zakup sprzętu.

Wszystkie działania muszą przekładać się na wzrost aktywności obywatelskiej, pozwalać mieszkańcom czuć realny wpływ na rozwiązywanie konkretnych problemów i dawać im możliwość zaangażowania się w działania.

Maksymalna wartość mikrodotacji to 2 000 zł. Wymagany jest 20% wkład własny. Nie musi on jednak być finansowy, może być zapewniony poprzez pracę wolontariuszy.

Każdy, kto weźmie udział w konkursie, może skonsultować swój pomysł z doradcą lokalnym lub doradcą subregionalnym.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://pisop.org.pl/konkurs

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Ostatnie

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« lipiec 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Projekty

  • Wielkopolska Wiara
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • FELIKS
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot