Jednostki Samorządu Terytorialnego

Z myślą o rozwoju społeczeństwa obywatelskiego współpracujemy z urzędami gmin, miast, powiatów i województwa oraz ośrodkami pomocy społecznej z Wielkopolski.

Przygotowujemy jednostki samorządu terytorialnego do efektywnej współpracy z fundacjami i stowarzyszeniami, zachęcamy do inicjowania działań mających na celu rozwiązywanie lokalnych problemów przy współudziale stowarzyszeń, fundacji i innych podmiotów ekonomii społecznej. Podpowiadamy urzędnikom możliwe rozwiązania związane z zapisami ustawy o działalności pożytku publicznego, dotyczące m.in. otwartych konkursów ofert, przyjęcia lub zmiany uchwały o inicjatywie lokalnej, czy też powołania lokalnej rady działalności pożytku publicznego.

Od wielu lat prowadzimy także w urzędach spotkania dotyczące wypełniania wzoru oferty na realizacje zadania publicznego oraz sprawozdania z jego realizacji dla miejscowych organizacji pozarządowych. Angażujemy się w proces konsultacji programów współpracy, w celu uwzględnienia w nim jak najlepszych zapisów umożliwiających podejmowanie współpracy na różnych polach. Nasi specjaliści mają także doświadczenie z prac w komisjach konkursowych powoływanych do oceny ofert składanych w otwartych konkursach.

Swego czasu zainicjowaliśmy działalność Forum Pełnomocników ds. organizacji pozarządowych w Wielkopolsce oraz Wielkopolskiego Forum Ośrodków Pomocy Społecznej. Mamy także doświadczenie w realizacji projektów partnerskich z jednostkami samorządów terytorialnych oraz współrealizowaliśmy z Siecią SPLOT projekt systemowy „Model Współpracy”, o czym więcej w zakładce Projekty zakończone, prowadziliśmy także badania współpracy jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, z wynikami których można zapoznać się w zakładce raporty.

Wszystkich zainteresowanych naszymi działaniami  w tym zakresie zapraszamy do współpracy. Informacji udziela Piotr Kotlarek pod numerem telefonu 61/851 91 34 lub mailem piotr.kotlarek@pisop.org.pl.

Ostatnie aktualności

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« marzec 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Projekty

  • Wielkopolska Wiara
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • FELIKS
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot