OBECNIE REALIZOWANE PROJEKTY

Projekty zakończone w 2011r.

W roku 2011 udało nam się zrealizować kilka niezwykle ciekawych projektów, których lista widoczna jest w menu po lewej.

Z końcem tego roku zakończyliśmy m.in. projekt wspierający wielkopolskie Zakłady Aktywności Zawodowej(projekt Zakład Aktywności Zawodowej – Twoim Profesjonalnym Partnerem). Poprzez udział w licznych szkoleniach kierownictwo, jak i pracownicy ZAZ mieli okazję podnieść swoje kwalifikacje, a przez to lepiej przyczyniać się do rozwoju swoich Zakładów.

W 2011 roku nie mogło zabraknąć działań wpisujących się w Europejski Rok Wolontariatu. Z tej okazji przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy cykl szkoleń i spotkań dla wielkopolskich Punktów/Centrów Wolontariatu. Dodatkowo w ośmiu miejscach w Wielkopolsce przeprowadzone zostały wydarzenia promujące wolontariat. Uwieńczeniem projektu było opracowanie (wspólnie z Punktami/Centrami Wolontariatu) i popularyzacja standardów wolontariatu. (projekt Akcja Wolontariat!).

W ramach projektu Razem na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w Wielkopolsce byliśmy m.in. świadkami jakreprezentanci Kompanii Piwowarskiej przeprowadzili dla przedstawicieli wielkopolskich organizacji pozarządowych spotkania, dzieląc się swoimi doświadczeniami w zakresie planowania działań, motywowania pracowników oraz wprowadzania innowacji do działalności firmy.

W ramach projektu Myśl ekonomicznie-działaj społecznie! przeszkolonych pod kątem działalności gospodarczej w NGO zostało łącznie aż 360 osób działających w organizacjach pozarządowych działających na terenie naszego województwa, które do tej pory nie prowadziły tego rodzaju działalności.

W roku tym odwiedzili nas także nasi partnerzy z Wielkiej Brytanii, którzy w czasie dwóch wizyt studyjnych w naszym województwie poznawali polskie sposoby na prowadzenie podmiotów ekonomii społecznej (projekt Krok do sukcesu).

Więcej o działaniach Centrum PISOP w 2011 roku mogą Państwo przeczytać tutaj.

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« marzec 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Projekty

  • Wielkopolska Wiara
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • FELIKS
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot