Obecnie realizowane projekty

PCIWIS – Pilskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych

Projekt pn. „PCIWIS – Pilskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych” realizowany jest w okresie 01.04-31.12.2018 r.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych i innych podmiotów działających w sferze pożytku publicznego, a także pobudzenie aktywności wspólnot i społeczności lokalnych w subregionie pilskim (powiaty pilski, czarnkowski-trzcianecki, złotowski, chodzieski oraz wągrowiecki).

W ramach projektu wyróżniamy 3 pakiety:

Pakiet „Dobry start” – ma wesprzeć w rozwoju grupy inicjatywne i mieszkańców chcących założyć organizacje pozarządowe. Prowadzenie INKUBATORA dla organizacji pozarządowych

wspierającego grupy nieformalne oraz WSPARCIE PRAWNE, czyli pomoc specjalistów/prawników np. w opracowaniu dokumentów.

Pakiet „Szyty na miarę” – przeznaczony jest dla ISTNIEJĄCYCH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, które zainteresowane są wzmocnieniem swoich kompetencji w zakresie ROZWOJU i pracy
w SPOŁECZNOŚCIACH LOKALNYCH poprzez DORADZTWO OGÓLNE, DORADZTWO SPECJALISTYCZNE (prawne i księgowe), ANIMACJĘ oraz SZKOLENIA.

Pakiet „Współpraca i rozwój lokalny” – ma za zadanie rozwinąć współpracę WEWNĄTRZ SEKTOROWĄ oraz MIĘDZY SEKTORAMI tj. między organizacjami pozarządowymi a administracją publiczną poprzez SPOTKANIA TEMATYCZNE, posiedzenie RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO, przygotowanie BAZ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, WIZYT STUDYJNYCH oraz cyklu ARTYKUŁÓW czy administrowania portalem WIELKOPOLSKIEWICI.PL.

Koordynatorką projektu jest Justyna Schaefer-Kurkowiak.

Wnioskowana kwota dotacji wynosi 69 950,00 zł

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

 

Wydarzenia w ramach projektu

Wizyta studyjna do Poznania!

26.11.18
Działacie aktywnie, ale szukacie nowych pomysłów? A może szukacie inspiracji do działania? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w wizycie studyjnej do Poznania planowanej na 11.12.2018 r.

Pozyskaj środki na działania społeczne!

08.11.18
Skąd pozyskiwać pieniądze na działania społeczne? Zapraszamy do udziału w spotkaniu pn. „Źródeł finansowania działań społecznych”, które odbędzie się 21 listopada w Urzędzie Miasta Piły (Plac Staszica 10, sala 229 C).

Zapraszamy na warsztat nt RODO w Lubaszu!

30.10.18
Czym jest RODO? Jak teraz przetwarzać dane osobowe? Jakie dokumenty musimy zbierać? W jaki sposób je przechowywać?

Doradzamy w subregionie pilskim!

30.10.18
Działasz w subregionie pilskim i szukasz wsparcia specjalistów? Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe i aktywnych mieszkańców do korzystania ze wsparcia naszych doradców!

Współpraca organizacji z jednostkami samorządu terytorialnego

29.10.18
Dobra współpraca z samorządem lokalnym w znacznym stopniu ułatwia działalność fundacji i stowarzyszeń. Zapraszamy do udziału w spotkaniu na temat możliwości współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi a jednostkami

Poznaj Rady Działalności Pożytku Publicznego w subregionie pilskim!

29.10.18
Zadaniem Rad Działalności Pożytku Publicznego (RDPP) jest rozwijanie współpracy między organizacjami pozarządowymi a urzędem. O tym jak RDPP mogą wspierać działalność fundacji, stowarzyszeń i aktywnych mieszkańców, będzie

Promocja projektu tak, ale jak?

10.10.18
Jak skutecznie informować o swoim projekcie? Jak dotrzeć do nowej grupy odbiorców? Z jakich narzędzi promocji korzystać?

Kolejny termin szkolenia w Złotowie!

13.07.18
Dobrze napisany projekt zwiększa znacznie szansę na otrzymanie dofinansowania na działania społeczne! Zapraszamy aktywnych mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu złotowskiego do udziału w szkoleniu pn.

Tworzenie projektów w Złotowie!

27.06.18
Dobrze napisany projekt zwiększa znacznie szansę na otrzymanie dofinansowania na działania społeczne! Zapraszamy aktywnych mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu złotowskiego do udziału w szkoleniu pn.

Tworzenie projektów w Pile!

22.06.18
Macie pomysły na działania społeczne, ale nie wiecie, jak napisać projekt? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „ABC tworzenia projektów”.

Szkolenie nt tworzenia projektów w Czarnkowie!

15.06.18
Macie pomysły na działania społeczne, ale nie wiecie, jak napisać projekt? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „ABC tworzenia projektów”.

Doradzamy w północnej Wielkopolsce

05.06.18
Prowadzenie organizacji pozarządowej wiąże się z wieloma pytaniami zarówno osób kierujących takimi podmiotami jak i osób, które chciałyby ją założyć. Kogo zapytać? Do kogo zwrócić się o wsparcie? Na północy Wielkopolski
Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« maj 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Projekty

  • Wielkopolska Wiara
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • FELIKS
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot