Obecnie realizowane projekty

PCIWIS – Pilskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych

Projekt pn. „PCIWIS – Pilskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych” realizowany jest w okresie 01.04-31.12.2018 r.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych i innych podmiotów działających w sferze pożytku publicznego, a także pobudzenie aktywności wspólnot i społeczności lokalnych w subregionie pilskim (powiaty pilski, czarnkowski-trzcianecki, złotowski, chodzieski oraz wągrowiecki).

W ramach projektu wyróżniamy 3 pakiety:

Pakiet „Dobry start” – ma wesprzeć w rozwoju grupy inicjatywne i mieszkańców chcących założyć organizacje pozarządowe. Prowadzenie INKUBATORA dla organizacji pozarządowych

wspierającego grupy nieformalne oraz WSPARCIE PRAWNE, czyli pomoc specjalistów/prawników np. w opracowaniu dokumentów.

Pakiet „Szyty na miarę” – przeznaczony jest dla ISTNIEJĄCYCH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, które zainteresowane są wzmocnieniem swoich kompetencji w zakresie ROZWOJU i pracy
w SPOŁECZNOŚCIACH LOKALNYCH poprzez DORADZTWO OGÓLNE, DORADZTWO SPECJALISTYCZNE (prawne i księgowe), ANIMACJĘ oraz SZKOLENIA.

Pakiet „Współpraca i rozwój lokalny” – ma za zadanie rozwinąć współpracę WEWNĄTRZ SEKTOROWĄ oraz MIĘDZY SEKTORAMI tj. między organizacjami pozarządowymi a administracją publiczną poprzez SPOTKANIA TEMATYCZNE, posiedzenie RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO, przygotowanie BAZ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, WIZYT STUDYJNYCH oraz cyklu ARTYKUŁÓW czy administrowania portalem WIELKOPOLSKIEWICI.PL.

Koordynatorką projektu jest Joanna Piechocka.

Wnioskowana kwota dotacji wynosi 69 950,00 zł

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

 

Wydarzenia w ramach projektu

Wizyta studyjna do Poznania!

26.11.18
Działacie aktywnie, ale szukacie nowych pomysłów? A może szukacie inspiracji do działania? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w wizycie studyjnej do Poznania planowanej na 11.12.2018 r.

Pozyskaj środki na działania społeczne!

08.11.18
Skąd pozyskiwać pieniądze na działania społeczne? Zapraszamy do udziału w spotkaniu pn. „Źródeł finansowania działań społecznych”, które odbędzie się 21 listopada w Urzędzie Miasta Piły (Plac Staszica 10, sala 229 C).

Zapraszamy na warsztat nt RODO w Lubaszu!

30.10.18
Czym jest RODO? Jak teraz przetwarzać dane osobowe? Jakie dokumenty musimy zbierać? W jaki sposób je przechowywać?

Doradzamy w subregionie pilskim!

30.10.18
Działasz w subregionie pilskim i szukasz wsparcia specjalistów? Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe i aktywnych mieszkańców do korzystania ze wsparcia naszych doradców!

Współpraca organizacji z jednostkami samorządu terytorialnego

29.10.18
Dobra współpraca z samorządem lokalnym w znacznym stopniu ułatwia działalność fundacji i stowarzyszeń. Zapraszamy do udziału w spotkaniu na temat możliwości współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi a jednostkami

Poznaj Rady Działalności Pożytku Publicznego w subregionie pilskim!

29.10.18
Zadaniem Rad Działalności Pożytku Publicznego (RDPP) jest rozwijanie współpracy między organizacjami pozarządowymi a urzędem. O tym jak RDPP mogą wspierać działalność fundacji, stowarzyszeń i aktywnych mieszkańców, będzie

Promocja projektu tak, ale jak?

10.10.18
Jak skutecznie informować o swoim projekcie? Jak dotrzeć do nowej grupy odbiorców? Z jakich narzędzi promocji korzystać?

Kolejny termin szkolenia w Złotowie!

13.07.18
Dobrze napisany projekt zwiększa znacznie szansę na otrzymanie dofinansowania na działania społeczne! Zapraszamy aktywnych mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu złotowskiego do udziału w szkoleniu pn.

Tworzenie projektów w Złotowie!

27.06.18
Dobrze napisany projekt zwiększa znacznie szansę na otrzymanie dofinansowania na działania społeczne! Zapraszamy aktywnych mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu złotowskiego do udziału w szkoleniu pn.

Tworzenie projektów w Pile!

22.06.18
Macie pomysły na działania społeczne, ale nie wiecie, jak napisać projekt? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „ABC tworzenia projektów”.

Szkolenie nt tworzenia projektów w Czarnkowie!

15.06.18
Macie pomysły na działania społeczne, ale nie wiecie, jak napisać projekt? Jeśli tak, zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „ABC tworzenia projektów”.

Doradzamy w północnej Wielkopolsce

05.06.18
Prowadzenie organizacji pozarządowej wiąże się z wieloma pytaniami zarówno osób kierujących takimi podmiotami jak i osób, które chciałyby ją założyć. Kogo zapytać? Do kogo zwrócić się o wsparcie? Na północy Wielkopolski
Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« styczeń 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Projekty

  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot