Przedsiębiorcy

Nasza działalność skierowana do przedstawicieli wielkopolskich przedsiębiorców związana jest z inicjatywami wpisującymi się w ideę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) to zasada, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy.

Jesteśmy pierwszą organizacją w Wielkopolsce, która rozpoczęła dyskusję na temat społecznej odpowiedzialności biznesu w województwie. Przeprowadziliśmy jedyne, jak do tej pory, badania jakościowe i ilościowe dotyczące świadomości i znaczenia CSR wśród wielkopolskich przedsiębiorców. W ich wyniku wyłonione zostały tzw. dobre praktyki, czyli przykłady firm, które podczas swojej działalności biznesowej uwzględniają ideę społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw.

W latach 2009 – 2010 realizowaliśmy nowatorski na skalę kraju projekt „Akademii Menadżerów CSR”, w ramach którego przeszkoliliśmy przyszłych specjalistów społecznej odpowiedzialności biznesu z Wielkopolski. Działania te zostały docenione i zauważone m.in. przez Ministerstwo Gospodarki. Projekt „Akademii Menadżerów CSR” został wyróżniony jako dobra praktyka, co zaowocowało nakręceniem reportażu na jego temat wyemitowanym na antenie TVP1.

Realizując działania na rzecz rozwoju idei społecznej odpowiedzialności biznesu w Wielkopolsce, współpracujemy z różnymi instytucjami. Wspólnie z Radiem Merkury przygotowaliśmy reportaże poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu, na łamach Dziennika Polska Głos Wielkopolski publikowane były teksy o tej tematyce napisane przez naszych specjalistów. W 2010 r. zrealizowane zostały również audycje telewizyjne promujące dobre praktyki CSR emitowane na antenie Telewizji WTK. Podjęliśmy także współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu (jako partner merytoryczny w ramach projektu UEP „Poznań CSR Contest”) oraz Wyższą Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. W 2011 r. razem ze specjalistami z Kompanii Piwowarskiej S.A. prowadziliśmy spotkania dla organizacji pozarządowych mające na celu rozwijanie wolontariatu pracowniczego w Wielkopolsce.

W ramach naszych działań przeprowadziliśmy także trzy edycje Plebiscytu na „Asa Odpowiedzialnego Biznesu”, które wyłoniły najciekawsze inicjatywy CSR realizowane przez wielkopolskich przedsiębiorców. Patronat honorowy nad tymi działaniami objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak.

Od 2011 roku wydajemy pierwszy w Wielkopolsce Magazyn poświęcony tematyce CSR pn. „As Biznesu”. wszystkie numery Magazynu dostępne są na stronie: http://ekonomiaspoleczna.pisop.pl/as-biznesu/

Wszystkich  zainteresowanych naszymi działaniami w tym zakresie zapraszamy do współpracy. Informacji udziela Justyna Schaefer – Kurkowiak pod numerem telefonu 61/851 91 34 lub mailem justyna.kurkowiak(@)pisop.org.pl.

Ostatnie aktualności

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« styczeń 2020 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Projekty

 • Wielkopolska Wiara
 • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
 • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
 • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
 • Wielkopolska Wiara
 • Centrum Regrantingu Inicjatyw Lokalnych
 • FELIKS
 • Centrum Edukacji Heweliusz
 • Do startu! Gotowi? Start!
 • Strategiczna Mapa Drogowa
 • Cudze chwalicie, swego nie znacie!
 • Wspieranie Ekonomii Społecznej na terenie Gminy Rawicz

Należymy do sieci SPLOT

splot