Przedsiębiorcy

Nasza działalność skierowana do przedstawicieli wielkopolskich przedsiębiorców związana jest z inicjatywami wpisującymi się w ideę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) to zasada, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy.

Jesteśmy pierwszą organizacją w Wielkopolsce, która rozpoczęła dyskusję na temat społecznej odpowiedzialności biznesu w województwie. Przeprowadziliśmy jedyne, jak do tej pory, badania jakościowe i ilościowe dotyczące świadomości i znaczenia CSR wśród wielkopolskich przedsiębiorców. W ich wyniku wyłonione zostały tzw. dobre praktyki, czyli przykłady firm, które podczas swojej działalności biznesowej uwzględniają ideę społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw.

W latach 2009 – 2010 realizowaliśmy nowatorski na skalę kraju projekt „Akademii Menadżerów CSR”, w ramach którego przeszkoliliśmy przyszłych specjalistów społecznej odpowiedzialności biznesu z Wielkopolski. Działania te zostały docenione i zauważone m.in. przez Ministerstwo Gospodarki. Projekt „Akademii Menadżerów CSR” został wyróżniony jako dobra praktyka, co zaowocowało nakręceniem reportażu na jego temat wyemitowanym na antenie TVP1.

Realizując działania na rzecz rozwoju idei społecznej odpowiedzialności biznesu w Wielkopolsce, współpracujemy z różnymi instytucjami. Wspólnie z Radiem Merkury przygotowaliśmy reportaże poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu, na łamach Dziennika Polska Głos Wielkopolski publikowane były teksy o tej tematyce napisane przez naszych specjalistów. W 2010 r. zrealizowane zostały również audycje telewizyjne promujące dobre praktyki CSR emitowane na antenie Telewizji WTK. Podjęliśmy także współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu (jako partner merytoryczny w ramach projektu UEP „Poznań CSR Contest”) oraz Wyższą Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. W 2011 r. razem ze specjalistami z Kompanii Piwowarskiej S.A. prowadziliśmy spotkania dla organizacji pozarządowych mające na celu rozwijanie wolontariatu pracowniczego w Wielkopolsce.

Od 2011 roku wydajemy pierwszy w Wielkopolsce Kwartalnik poświęcony tematyce CSR pn. „As Biznesu”.  W ramach kwartalnika ogłosiliśmy także Plebiscyt na „Asa Odpowiedzialnego Biznesu”, który wyłonił najciekawsze inicjatywy CSR realizowane przez wielkopolskich przedsiębiorców. Patronat honorowy nad tymi działaniami objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak.

Od 2009 roku prowadzimy także portal poświęcony tematyce społecznej odpowiedzialności biznesu www.asbiznesu.pl. Na stronie publikujemy przykłady dobrych praktyk związanych z CSR, przyszłe wydarzenia z kraju i regionu, a także kwartalnik „As Biznesu” w wersji elektronicznej.

Wszystkich  zainteresowanych naszymi działaniami w tym zakresie zapraszamy do współpracy. Informacji udziela Justyna Schaefer – Kurkowiak pod numerem telefonu 61/851 91 34 lub mailem justyna.kurkowiak@pisop.org.pl.

Ostatnie aktualności

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« marzec 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Projekty

  • Wielkopolska Wiara
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • FELIKS
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot