Sieć SPLOT

Centrum PISOP od 2003 r. jest członkiem Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT.

Sieć SPLOT została założona przez sześć organizacji w 1994 r. na podstawie umowy o współdziałaniu. Od stycznia 2003 Sieć jest sądownie zarejestrowanym związkiem stowarzyszeń.

Misją Sieci jest rozwijanie społeczeństwa obywatelskiego, którego integralnym elementem są organizacje pozarządowe i inne inicjatywy obywatelskie.

Celem działania jest zwiększanie umiejętności zarządzania organizacjami pozarządowymi i umożliwianie długofalowego działania organizacji, rozwój współpracy pomiędzy instytucjami państwowymi, samorządowymi i pozarządowymi, propagowanie wiedzy o organizacjach pozarządowych.

Podstawą działania Sieci jest edukacja poprzez wypracowanie spójnego systemu dopełniających się form pomocy – gromadzenia i dystrybucji informacji, prowadzenie doradztwa i konsultacji, organizowania szkoleń – efektywne kształcenie osób angażujących się w życie społeczne. W ramach Sieci prowadzimy biblioteczki, w których gromadzimy publikacje dotyczące sektora pozarządowego. Dysponujemy przygotowaną i doświadczoną kadrą doradców i trenerów. Ze wszystkich tych zasobów korzystają nieodpłatnie zgłaszające się po pomoc organizacje. Ośrodki realizują swoje zadań wg standardów działania Sieci SPLOT.

Ośrodki Sieci SPLOT znajdują się w: Białymstoku, Elblągu, Gdańsku, Jeleniej Górze, Koszalinie, Lesznie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rybniku, Słupsku, Toruniu, Wałbrzychu, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze.

Projekty realizowane przez Centrum PISOP we współpracy z Siecią SPLOT: W poszukiwaniu polskiego modelu ekonomii społecznej, Akcja Nowelizacja, Mój SamorządModel współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych – wypracowanie i upowszechnienie standardów współpracy.

Więcej informacji
o Sieci SPLOT znajduje się na stronie interentowej www.siecsplot.pl.

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« marzec 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Projekty

  • Wielkopolska Wiara
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • FELIKS
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot