Wielkopolska Wiara

Projekt realizowany w okresie 1.02.2017-31.12.0217 w partnerstwie z Caritas Poznańską

Celem głównym projektu był wzrost ilości rozwiązanych konkretnych problemów wspólnot lokalnych poprzez zaangażowanie w działania obywateli i obywatelek Wielkopolski.

Cel został osiągnięty poprzez działania projektowe tj.:

INFORMACJA I PROMOCJA – przeprowadzona została regionalna i lokalna kampania informacyjna, która składała się z kampanii radiowejwysyłki mailowej do stron lokalnych podmiotów, organizacji wspierających NGO oraz spotkań informacyjnych na terenie całej Wielkopolski.

ANIMACJA – działania realizowane w terenie, skierowane szczególnie na tereny o najniższej aktywności obywatelskiej w Wielkopolsce (43 gminy w 12 społecznościach), gdzie realizowane było zintensyfikowane wsparcie. Prowadzenie spotkań animacyjnych z młodzieżą, nauczycielami, sołtysami i harcerzami kreującymi pomysły na projekt; spotkań informacyjnych nt. aplikowania, tworzenia projektów; spotkań dla realizatorów mikrodotacji – odpowiadające na ich problemy i wątpliwości. Zbudowanie Sieci Współpracy Caritas z trzech Diecezji i współpracy z LGD, OWES, Ambasadorami FIO oraz lokalnymi liderami.

KONKURS MIKRODOTACJI WIELKOPOLSKA WIARA 2017 – wsparcie udzielane na rzecz młodych NGO, lokalnych inicjatyw realizowanych przez grupy nieformalne i samopomocowe w imieniu własnym oraz współpracujących z  tzw. Patronami w wysokości do 5 tys. dotacji.

WDRAŻANIE – to etap bieżącego wsparcia oferentów, podpisanie umów i przekazanie środków na realizację mikrodotacji.

MONITRING I ROZLICZANIE – prowadzone bieżące wsparcie doradców regionalnych w realizacji i rozliczaniu mikrodotacji w postaci monitoringu lub spotkań nt. rozliczania mikrodotacji. Wsparcie na terenach o najniższej aktywności obywatelskiej w postaci mentoringu. Możliwość korzystania ze wsparcia prawnego w prowadzeniu działań oraz zakładania NGO.

FUNDRAISING – opracowanie strategii pozyskiwania środków oraz pozyskiwanie środków z JST, UMWW oraz przedsiębiorców.

WSPÓŁPRACA – stworzenie strategii współpracy z podmiotami publicznymi, przedsiębiorcami i NGO oraz nawiązanie z nimi stałej współpracy pozwalającej na wsparcie inicjatyw lokalnych.

Koordynatorką projektu była Joanna Piechocka, e-mail: joanna.piechocka(@)pisop.org.pl, Tel./Fax 61 851 91 34, 534 205 699.

Projekt pn. „Wielkopolska Wiara” był dofinansowany przez Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Kwota dofinansowania: 902 000 zł

Ostatnie aktualności

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« wrzesień 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Projekty

 • Wielkopolska Wiara
 • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
 • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
 • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
 • Wielkopolska Wiara
 • Centrum Regrantingu Inicjatyw Lokalnych
 • FELIKS
 • Centrum Edukacji Heweliusz
 • Do startu! Gotowi? Start!
 • Strategiczna Mapa Drogowa
 • Cudze chwalicie, swego nie znacie!
 • Wspieranie Ekonomii Społecznej na terenie Gminy Rawicz

Należymy do sieci SPLOT

splot