Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Tytuł projektu

Skwer spotkań

Kto realizuje działania?

Stowarzyszenie 4activelife

Miejsce działań

Mosina 

Do kogo skierowane są działania? 

Projekt skierowany jest do mieszkańców osiedla Przy Strzelnicy w Mosinie: dzieci - uczniów pobliskiej szkoły podstawowej i ich rodziców.

Jakie działania założono?

Projekt polega na zaprojektowaniu na podstawie konsultacji z jego użytkownikami oraz wykonaniu mini skweru zlokalizowanego przed wejściem do szkoły Podstawowej im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich w Mosinie (Krośnie). Aranżacja tego skweru pozwoli rodzicom odbierającym dzieci ze szkoły na oczekiwanie w otoczeniu zieleni, a centralny jego punkt – posadzenie dużego drzewa iglastego służyć będzie w okresie Bożonarodzeniowym do świątecznej iluminacji. Pozwoli to uniknąć corocznego wycinania i pozyskiwania choinki z lasu, co może stać się dobrym przykładem ekologicznego działania dla innych.

Cały proces projektowania i realizacji zadania będzie prezentowany i konsultowany na bieżąco na profilu społecznościowym projektu. Tam też pokazane będą różne możliwe do nasadzenia rośliny, a ich wyboru dokonają odbiorcy projektu, którzy następnie sami je posadzą, udokumentują to fotograficznie i zaprezentują w sieci.

O właściwą pielęgnację roślin zadbają później uczniowie pobliskiej szkoły, a pomogą im w tym informacje zawarte właśnie na portalu społecznościowym projektu oraz eksperci z firmy ogrodniczej wspierającej profesjonalnie nasadzenia.

Co powstanie w wyniku działań? 

Efektem końcowym projektu będzie nie tylko ddane w użytkowanie dzieci i rodziców dobrze zaprojektowane nowe miejsce zielone w okolicy, ale też stworzenie przyjaznej przestrzeni do integracji, która przyciągnie osoby pragnące spotkać się, odpocząć, porozmawiać. 

A centralnie zlokalizowana "choinka" pozwoli uniknąć corocznego wycinania drzewka bożonarodzeniowego w lesie.

Na skwerze pojawi się też tabliczka z adresem portalu, gdzie będzie można znaleźć informacje o posadzonych na skwerze roślinach. Mieszkańcy poszerzą więc swoją wiedzę dotyczącą poszczególnych gatunków  roślin, ich wymagań i zasad pielęgnacji, by potem lepiej się nimi wspólnie opiekować.

Natomiast internetowy adres – portal projektu - stanie się platformą wymiany doświadczeń i przykładem możliwości, jakie stwarza zaangażowanie nawet niewielkiej grupy osób w realizację wspólnego projektu, kolejną gotową do dalszego wykorzystania „dobrą praktyką” z zakresu działań ekologicznych.