Aktualności

Przepis na aktywność

25.10.16

Zmotywowani do działania ludzie, sprawdzeni partnerzy, pieniądze – to podstawowe składniki składające się na aktywność obywatelską. Jak dobrze połączyć te wszystkie składniki? Zapraszamy do udziału w Konferencji organizowanej 16 listopada w Poznaniu.

Konferencja pn. „Jak wspierać aktywność obywatelską?” kierujemy do mieszkańców Wielkopolski, którzy działają, planują działać lub wspierają aktywność obywatelską. Podczas Konferencji chcemy podyskutować o wszystkich składnikach aktywności.

W pierwszej części spotkania zastanowimy się, czym jest aktywność obywatelska oraz w jakich formach może się przejawiać. Dowiemy się, jak aktywność Wielkopolan wspiera Samorząd Województwa. Razem z panelistami podyskutujemy także o źródłach finansowania działań społecznych.

Drugą część Konferencji wypełnią warsztaty. Podczas dyskusji stolikowych dowiemy się o najnowszych zmianach w prawie mających wpływ przede wszystkim na działalność organizacji pozarządowych i ich współpracę  z jednostkami samorządu terytorialnego. Wymienimy się także doświadczeniami w zakresie motywowania ludzi do działania. Przy ostatnim stoliku z kolei podyskutujemy o tym, jak usprawnić działania Rad Działalności Pożytku Publicznego.

Chcemy, aby Konferencja miała charakter interaktywny tzn. była nastawiona na dyskusję oraz wymianę doświadczeń. Do prowadzenia poszczególnych części spotkania zaprosiliśmy praktyków, którzy opowiedzą o swoich działaniach oraz zainicjują dyskusję.

Program Konferencji można pobrać pod wiadomością.

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia do udziału (na formularzu znajdującym do pobrania pod wiadomością) można przesyłać mailem na adres maciej.nowicki@pisop.org.pl.

Więcej informacji udziela Maciej Nowicki pod wskazanym mailem oraz numerem telefonu 61/851 91 34 lub 534 205 699.

Konferencja organizowana jest w ramach projektu „Wielkopolska Wiara Aktywne Działa” dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Wielkopolską Radą Działalności Pożytku Publicznego.

Program Konferencji_16.11._Poznań

Formularz zgłoszeniowy – 16.11.2016

Ostatnie

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« styczeń 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Projekty

  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot