Aktualności

Wesprzyj Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara i otrzymaj tytuł Wielkopolskiego Darczyńcy Roku!

30.09.14

To innowacyjne przedsięwzięcie realizowane po raz pierwszy w Wielkopolsce, którego celem jest zwiększenie ilości inicjatyw oddolnych podejmowanych przez obywateli działających w ramach młodych organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych i samopomocowych!

W pierwszej edycji Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara w 2014 roku udzielono 129 dotacji na kwotę599 986,28 zł! Realizowane projekty obejmują wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych oraz działania na rzecz społeczności lokalnej.

Złożonych zostały 364 oferty, z czego tylko 129 zostało dofinansowanych. Świadczy to o bardzo dużym zainteresowaniu i konieczności pozyskiwania środków na roszczerzenie Konkursu.

W każdej edycji konkursu, udzielane jest wsparcie finansowe w wysokości  do 5000 złotych, które otrzymają przedstawiciele regionu, gotowi aktywnie działać na rzecz swojej społeczności.

Do tej inicjatywy mogą się też włączyć przedsiębiorcy!

Ich zaangażowanie może polegać na wsparciu wybranych projektów: finansowym (darowizna) oraz rzeczowym (wolontariat pracowniczy, czy użyczenie potrzebnego sprzętu, lokalu).

Firmy zainteresowane wsparciem,  mogą zgłosić się do Centrum PISOP i podać, jaki projekt chciałyby wesprzeć lub określając grupę odbiorców czy teren realizacji mogą liczyć na pomoc w doborze przez naszych doradców.

Firmy będą mogły: wesprzeć mieszkańców w realizacji lokalnych pomysłów, aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności, zaangażować się w rozwój i rozwiązanie najważniejszych problemów w Wielkopolsce.

Zaangażowane firmy mają szansę uzyskania tytułu Wielkopolskiego Darczyńcy Roku. Kapituła Wielkopolskiej Wiary przyzna go przedsiębiorcy, który najaktywniej zaangażuje się we współpracę.

Będzie to pierwszy krok na drodze ku uzyskaniu prestiżowego, ogólnopolskiego tytułu Darczyńcy Roku. Szczegółowych informacji na temat współpracy w ramach Wielkopolskiej Wiary udziela Koordynatorka Projektu Joanna Ludwiczak pod numerem telefony 61 851 91 34 lub mailowo joanna.ludwiczak@pisop.org.pl.

Projekt Wielkopolska Wiara Aktywnie Działa dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Ostatnie

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« maj 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Projekty

  • Wielkopolska Wiara
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • FELIKS
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot