Obecnie realizowane projekty

Centrum Regrantingu Inicjatyw Lokalnych

Projekt realizowany jest w okresie 01.03-31.12.2017 roku i współfinansowany jest ze środków Miasta Poznania.

Celem głównym jest rozwój systemu wspierania i inspirowania inicjatyw lokalnych w Mieście Poznań poprzez zbudowanie sieci współpracy min. 5 CIL, organizację 1 Konkursu Mikrodotacji oraz promocję min. 37 inicjatyw lokalnych realizowanych przez organizacje pozarządowe i mieszkańców działających na rzecz Miasta Poznania.

W projekcie realizowane będą następujące działania:

Utworzenie i prowadzenie Centrum Inicjatyw Lokalnych – regranting – gdzie świadczone będą wszystkie działania w ramach projektu. Centrum prowadzone będzie w centrum bukowska.

Budowanie sieci współpracy między CIL oraz promocja ich działań – czyli zbudowanie spójnej sieci między działającymi cil na terenie miasta poznania – opierającej się na wspólnych zasadach działania, a także promowanie działań realizowanych przez cil i inicjatyw lokalnych tworzonych przez mieszkańców.

Organizacja i przeprowadzenie konkursu mikrodotacji – czyli ogłoszenie Konkursu Mikrodotacji na terenie Miasta Poznania na działania lokalne ze sfery pożytku publicznego. W konkursie uczestniczyć będą mogły organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z patronami z terenu miasta lub działające na rzecz jego mieszkańców. Przewiduje się dofinansowanie minimum 37 lokalnych inicjatyw.

Doradztwo indywidualne oraz grupowe spotkania doradcze w ramach punktu doradczego – wsparcie merytoryczne i doradcze na wszystkich etapach Konkursu Mikrodotacji – na etapie aplikowania, czyli konsultacje pomysłów i projektów, realizacji inicjatyw – wizyty monitorujące i grupowe spotkania doradcze oraz na etapie rozliczania, a więc sprawozdawczości.

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu – Joanną Piechocką, e-mail: joanna.piechocka(@)pisop.org.pl, Tel. 61 851 91 34, 534 205 699.

Projekt pn. „Centrum Regrantingu Inicjatyw Lokalnych” jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera.

Kwota dofinansowania: 230 000 zł

 

 

Wydarzenia w ramach projektu

Głosowanie Internautów

27.11.17
Od 27 listopada, za pośrednictwem profilu Centrum PISOP na Facebooku, można oddawać głosy na inicjatywy,  zrealizowane przez wielkopolskie podmioty ekonomii społecznej, zgłoszone do Konkursu „Działania Godne Uwagi”. Szukamy

Realizacja projektów – przydatne dokumenty dla Realizatorów projektów

01.07.17
Poniżej przedstawiamy dokumenty, które są niezbędne w ramach projektów realizowanych w Konkursie Mikrodotacji Centrum Inicjatyw Lokalnych Poznań 2017.

Wyniki Konkursu Mikrodotacji CIL Poznań 2017

22.06.17
Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu listę projektów, które uzyskały dofinansowanie w ramach Konkursu Mikrodotacji Centrum Inicjatyw Lokalnych Poznań 2017.

Wyniki oceny formalnej w ramach Konkursu Mikrodotacji Centrum Inicjatyw Lokalnych Poznań 2017!

05.06.17
Z wielką przyjemnością publikujemy listę oceny formalnej w ramach Konkursu Mikrodotacji Centrum Inicjatyw Lokalnych Poznań 2017.

Komisja Oceny Projektów – Konkurs Mikrodotacji CIL

05.06.17
Obecnie trwa ocena formalna i merytoryczna ofert złożonych w ramach Konkursu Mikrodotacji Centrum Inicjatyw Lokalnych w Poznaniu!

Zapraszamy na tematyczne spotkania informacyjne w Poznaniu!

21.04.17
Konkurs Mikrodotacji Centrum Inicjatyw Lokalnych wciąż trwa! Aby pozyskać dofinansowanie na realizację swoich pomysłów, należy złożyć ofertę w Konkursie. Czas na złożenie projektów jest do 19.05.2017 r.!

Ogłoszenie Konkursu Mikrodotacji Centrum Inicjatyw Lokalnych Poznań 2017

07.04.17
Centrum PISOP zaprasza: organizacje pozarządowe, patronów z grupami nieformalnymi, grupy nieformalne, grupy samopomocowe.

Konkurs Mikrodotacji w Poznaniu – spotkanie informacyjne

04.04.17
Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat Konkursu Mikrodotacji Centrum Inicjatyw Lokalnych (CIL). Spotkanie odbędzie się 11 kwietna w Centrum Bukowska w Poznaniu.
Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« styczeń 2020 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Projekty

 • Wielkopolska Wiara
 • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
 • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
 • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
 • Wielkopolska Wiara
 • Centrum Regrantingu Inicjatyw Lokalnych
 • FELIKS
 • Centrum Edukacji Heweliusz
 • Do startu! Gotowi? Start!
 • Strategiczna Mapa Drogowa
 • Cudze chwalicie, swego nie znacie!
 • Wspieranie Ekonomii Społecznej na terenie Gminy Rawicz

Należymy do sieci SPLOT

splot