Obecnie realizowane projekty

FELIKS

O PLATFORMIE:

Platforma internetowa to innowacyjne narzędzie wspomagające działalność sieci franczyzowej. Sieć franczyzowa składa się z placówek Centrum Edukacji Heweliusz.

Platforma dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników – uczestników sieci franczyzy.

Franczyzobiorcy mogą logować się z wykorzystaniem otrzymanego hasła poprzez https://freedcamp.com/.

Więcej informacji nt. platformy udzielna Joanna Piechocka, joanna.piechocka@pisop.orgpl, 534 205 699.

 

O FRANCZYZIE SPOŁECZNEJ:

Franczyza społeczna jest formą współpracy podmiotów na runku, wzorowaną na modelu franczyz biznesowych. Jej celem jest maksymalizacja zysku społecznego, a nie tylko finansowego.

Franczyza to rodzaj umowy między dwoma niezależnymi podmiotami, w którym jeden (franczyzodawca) oferuje drugiemu (franczyzobiorcy) swoją markę, know-how, własność intelektualną i inne formy wsparcia. Drugi podmiot tworzy na tej podstawie bliźniaczą koncepcję biznesu, ponosząc ustalone opłaty franczyzowe.

Franczyza w obszarze ekonomii społecznej jest innowacyjnym działaniem. W Polsce dopiero rozpoczynane są działania w kierunku jej rozwoju w różnych obszarach, w tym wprowadzania jej
w przedsiębiorstwach społecznych.

 

O PROJEKCIE:

Projekt pn. ”FELIKS – Franczyza jako Efektywna i Lokalna Idea Kooperacji Społecznej (FELIKS – Franchising as an Effective Local Idea with Knowledge and Support)” realizowany jest w okresie od 1 kwietnia 2017r. do 31 marca 2019r.

Jego celem jest wypracowanie założeń i wdrożenie franczyzy społecznej wśród przedsiębiorstw społecznych działających w Polsce, dzięki wykorzystaniu doświadczeń partnera brytyjskiego we wdrażaniu franczyz społecznych.

Realizatorzy projektu, tj. organizacje pozarządowe z Polski (Centrum PISOP – Lider projektu, Stowarzyszenie Inicjatyw Niezwykłych – Partner) i Wielkiej Brytanii (Network For Europe – Partner) wspólnie realizowali działania projektowe, tj.

  • Organizacja wizyt studyjnych – umożliwiających poznanie działających franczyz społecznych w Wielkiej Brytanii i przełożenie doświadczeń brytyjskich na polskie.
  • Zaplanowanie oraz wdrożenie funkcjonującej franczyzy społecznej w Polsce (poprzez opracowanie dokumentacji, założeń, przygotowanie Modelu działania franczyz społecznych oraz jego przetestowaniu w 2 działających przedsiębiorstwach społecznych.
  • Przygotowanie platformy online służącej usprawnieniu komunikacji między franczyzobiorcami i franczyzodawcami, zbierającej najważniejsze dokumenty i dobre praktyki, ułatwiającej jej wdrażanie.
  • Wsparcie polskiego Partnera w projekcie w przetestowaniu założeń nowopowstałej franczyzy społecznej.

Koordynatorką projektu jest Anna Furmianiuk (anna.furmaniuk@pisop.org.pl, 534 205 699).

Jeśli są Państwo zainteresowani tematem franczyzy społecznej lub chęcią przystąpienia do sieci, zapraszamy do kontaktu:

Anna Furmianiuk anna.furmaniuk@pisop.org.pl, 534 205 699

Joanna Piechocka – joanna.piechocka@pisop.org.pl, 534 205 699

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« czerwiec 2019 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Projekty

  • Wielkopolska Wiara
  • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
  • FELIKS
  • Centrum Edukacji Heweliusz

Należymy do sieci SPLOT

splot