Obecnie realizowane projekty

Do startu! Gotowi? Start!

Z przyjemnością informujemy, że 1. marca br. Fundacja NIWA Edukacji i Rozwoju wraz z Centrum PISOP rozpoczęła realizację projektu pn. „Do Startu! Gotowi? Start!”.

Jego celem jest zwiększenie uczestnictwa mieszkańców Wielkopolski w życie publiczne, poprzez:

 • Wyłonienie i edukację 40 liderów w zakresie skutecznego działania w przestrzeni publicznej,
 • Zwiększenie kompetencji społecznych i obywatelskich 200 Wielkopolan.

Projekt skierowany jest głównie do przedstawicieli środowisk społecznych, zainteresowanych współuczestniczeniem w życiu publicznym, tj.: przedstawicieli placówek oświatowych, organizacji pozarządowych, urzędów, nauczycieli, działaczy społecznych i innych – cieszących się szacunkiem społeczności lokalnej aktywnych mieszkańców Wielkopolski.

Do czerwca 2017 roku zrealizowane zostaną następujące działania ujęte w 3 bloki

 1. DO STARTU! to czas poświęcony upowszechnianiu idei projektu oraz zaangażowaniu do współpracy partnerów lokalnych tj. Centrów Organizacji Pozarządowych, Ośrodków Pomocy Społecznej, Młodzieżowych Domów Kultury, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Pełnomocników NGO i innych. Na tym etapie wyłonionych zostanie również 40 uczestników projektu, a cyklem 5 artykułów rozpocznie się promocja projektu na łamach Gazety Wyborczej.
 2. GOTOWI? – Działania w ramach bloku pn. Gotowi? będą służyły edukacji liderów społecznych poprzez cykl szkoleniowo-doradczy. Dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy projektu będą mogli skutecznie zaangażować się w partycypację w sprawach publicznych, a ich nowe umiejętności pozwolą im aktywnie działać w środowisku i pełnić rolę liderów społeczności lokalnych.
 • START! – Działania zaplanowane w ramach bloku Start! pozwolą na zwiększenie kompetencji społecznych i obywatelskich 200 mieszkańców Wielkopolski. W ramach tego bloku mieszkańcy będą mogli podnieść swoją wiedzę w zakresie możliwych narzędzi partycypacji publicznej, ale także zweryfikować ją w praktyce. To wszystko za sprawą liderów, którzy na terenie Wielkopolski zorganizują 9 kawiarenek obywatelskich i 5 Wydarzeń lokalnych z udziałem właśnie mieszkańców naszego województwa.

LIDERZE! BĄDŹ GOTÓW I WYSTARTUJ Z NAMI!

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu – Monika Wieczorek e-mail:monika.wieczorek(@)pisop.org.pl, Tel./Fax 61 851 91 34, 61 855 86 43

Projekt pn. „DO STARTU! GOTOWI? START!” jest współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Kwota dofinansowania: 182 714 zł

FIO logo

Patron medialny:

log

Wydarzenia w ramach projektu

Aktywni seniorzy w Czerwonaku

28.02.17
Kto powiedział, że seniorzy powinni siedzieć w domu? Coraz częściej jesień życia to doskonały czas na realizację swoich pasji i zainteresowań. O tym jak poprawić jakość życia seniorów będzie można podyskutować podczas

Pasje łączą pokolenia

09.02.17
Co najskuteczniej potrafi połączyć pokolenia? Oczywiście wspólne pasje! Zapraszamy młodzież z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie oraz seniorów ze śremskich organizacji pozarządowych do udziału w

Mapa aktywności w Witkowie

09.02.17
21 lutego na godz. 17.00 zapraszamy do Świetlicy SP w Witkowie. W miłej atmosferze, przy kawie i herbacie porozmawiamy o tym, co można wspólnie zrobić dla miasta, gminy i mieszkańców.

Społeczne vademecum nauczyciela

09.02.17
Ponad 40% organizacji pozarządowych prowadzi działalność edukacyjną. Najczęściej polega ona na prowadzeniu dodatkowych zajęć oraz kół zainteresowań dla dzieci i młodzieży. Coraz częściej fundacje o stowarzyszenia
Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« styczeń 2020 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Projekty

 • Wielkopolska Wiara
 • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
 • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
 • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
 • Wielkopolska Wiara
 • Centrum Regrantingu Inicjatyw Lokalnych
 • FELIKS
 • Centrum Edukacji Heweliusz
 • Do startu! Gotowi? Start!
 • Strategiczna Mapa Drogowa
 • Cudze chwalicie, swego nie znacie!
 • Wspieranie Ekonomii Społecznej na terenie Gminy Rawicz

Należymy do sieci SPLOT

splot