Obecnie realizowane projekty

Wielkopolska Wiara

Centrum PISOP w partnerstwie z Caritas Poznańską realizuje od początku lutego 2017 roku projekt pn. „Wielkopolska Wiara” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Celem głównym projektu jest wzrost ilości rozwiązanych konkretnych problemów wspólnot lokalnych poprzez zaangażowanie w działania obywateli i obywatelek Wielkopolski.

Cel zostanie osiągnięty poprzez działania projektowe tj.:

INFORMACJA I PROMOCJA – przeprowadzona zostanie regionalna i lokalna kampania informacyjna, która składać się będzie z kampanii radiowej, wysyłki mailowej do stron lokalnych podmiotów, organizacji wspierających NGO oraz spotkań informacyjnych na terenie całej Wielkopolski.

ANIMACJA – działania realizowane w terenie, skierowane szczególnie na tereny o najniższej aktywności obywatelskiej w Wielkopolsce (43 gminy w 12 społecznościach), gdzie realizowane będzie zintensyfikowane wsparcie. Prowadzenie spotkań animacyjnych z młodzieżą, nauczycielami, sołtysami i harcerzami kreującymi pomysły na projekt; spotkań informacyjnych nt aplikowania, tworzenia projektów; spotkań dla realizatorów mikrodotacji – odpowiadające na ich problemy i wątpliwości. Zbudowanie Sieci Współpracy Caritas z trzech Diecezji i współpracy z LGD, OWES, Ambasadorami FIO oraz lokalnymi liderami.

KONKURS MIKRODOTACJI WIELKOPOLSKA WIARA 2017 – wsparcie udzielane na rzecz młodych NGO, lokalnych inicjatyw realizowanych przez grupy nieformalne i samopomocowe w imieniu własnym oraz współpracujących z  tzw. Patronami. W ramach projektu przewiduje się udzielenie min. 137 mikrodotacji (kwota dofinansowania max 5000,00 zł).

WDRAŻANIE – to etap bieżącego wsparcia oferentów, podpisanie umów i przekazanie środków na realizację mikrodotacji.

MONITRING I ROZLICZANIE – prowadzone bieżące wsparcie doradców regionalnych w realizacji i rozliczaniu mikrodotacji w postaci monitoringu lub spotkań nt rozliczania mikrodotacji. Wsparcie na terenach o najniższej aktywności obywatelskiej w postaci mentoringu. Możliwość korzystania ze wsparcia prawnego w prowadzeniu działań oraz zakładania NGO.

FUNDRAISING – opracowanie strategii pozyskiwania środków oraz pozyskiwanie środków z JST, UMWW oraz przedsiębiorców. W ramach działania, planuje się rozwój portalu „Klikamy Pomagamy” zbierającego inicjatywy społeczne, które przedsiębiorcy mogą wspierać.

WSPÓŁPRACA – stworzenie strategii współpracy z podmiotami publicznymi, przedsiębiorcami i NGO oraz nawiązanie z nimi stałej współpracy pozwalającej na wsparcie inicjatyw lokalnych.

Projekt realizowany jest w okresie 01.02-31.12.2017 r.

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu – Joanną Piechocką, e-mail: joanna.piechocka(@)pisop.org.pl, Tel./Fax 61 851 91 34, 534 205 699.

Projekt pn. „Wielkopolska Wiara” jest dofinansowany przez Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Kwota dofinansowania: 902 000 zł

 

 

Potrzebujesz porady? Szukasz dotacji?

kalendarz wydarzeń

« styczeń 2020 »
ND PN WT ŚR CZ PT SO
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Projekty

 • Wielkopolska Wiara
 • LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
 • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
 • Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych
 • Wielkopolska Wiara
 • Centrum Regrantingu Inicjatyw Lokalnych
 • FELIKS
 • Centrum Edukacji Heweliusz
 • Do startu! Gotowi? Start!
 • Strategiczna Mapa Drogowa
 • Cudze chwalicie, swego nie znacie!
 • Wspieranie Ekonomii Społecznej na terenie Gminy Rawicz

Należymy do sieci SPLOT

splot