Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Bajkowy projekt dla rawickich przedszkolaków

Bajkowy projekt dla rawickich przedszkolaków

Początek przygody z przedszkolem bywa trudny. To dzień pełen obaw i lęków zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Działające przy rawickim Przedszkolu nr 5 Stowarzyszenie „Krok po kroku” sprawiło, że ten pozornie trudny start okazał się… bajkowy! Stowarzyszenie Centrum PISOP dołożyło cegiełkę do tego przedsięwzięcia i wsparło je merytorycznie oraz finansowo. 

Stowarzyszenie „Krok po kroku” powstało na początku roku 2021. Dzięki temu mogło pozyskać fundusze na działania na rzecz przedszkola. Jego członkowie i kadra przedszkola w pierwszej kolejności pomyśleli o maluchach, które dopiero rozpoczynają przedszkolną przygodę. Stworzyli opowiadanie, które zilustrowała jedna z pań przedszkolanek. Bohaterowie bajki pojawili się też na ścianach w głównym holu budynku.

Wszystkie nowo przyjęte dzieci w czasie dnia adaptacyjnego dostały opowiadanie, natomiast najmłodsi dodatkowo poduszki z nadrukowanymi postaciami.  

Aby zrealizować swoją pierwszą inicjatywę, rawickie Stowarzyszenie skorzystało ze wsparcia Centrum PISOP w ramach projektu „LCIWIS – Leszczyńskiego Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych”. Akcja przyczyniła się do rozpropagowania działalności organizacji wśród lokalnej społeczności. Projekt został sfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

- Już widzimy po uśmiechach dzieci wchodzących do przedszkola, że warto było się starać – mówi Monika Jurkowska, dyrektorka Przedszkola nr 5 „Pod Grzybkiem”. 

Opowiadanie oraz ilustracje znajdziecie w załączniku pod tekstem.  

https://przedszkole5rawicz.stronyzklasa.pl/files/731/bajka.pdf    


Może Cię zainteresować