Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Grudzień miesiącem wolontariatu

Grudzień miesiącem wolontariatu

Bezinteresowni, życzliwi, szlachetni – cech, którymi można scharakteryzować wolontariuszy jest wiele. Wiele jest też działań, które codziennie podejmują na rzecz społeczeństwa. W grudniu – miesiącu wolontariatu – w sposób szczególny przyglądamy się społecznikom, dziękując za ich serce, cierpliwość i otwartość na drugiego człowieka. 

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Okazją do podziękowania za podejmowane przez nich inicjatywy stała się listopadowa Gala konkursu Działania Godne Uwagi. Miasto Poznań oraz Poznańskie Centrum NGO i Wolontariatu postanowili wykorzystać to spotkanie do zorganizowania happeningu promującego społeczne działania w Wielkopolsce. Każdy z zaproszony gości otrzymał puzzel, który musiał dopasować do całości obrazu. Zadanie symbolizowało wolontariat, do którego każda osoba wnosi olbrzymią część swojego serca i energii, w którym każda osoba jest ważna – bez niej układanka nie będzie kompletna. 

Społecznicy poradzili sobie z zadaniem doskonale. Pokazali, że razem tworzą silną i zaangażowaną grupę, że razem mają większą moc sprawczą.

To nie koniec działań. Przez cały miesiąc grudzień na facebookowych profilach Centrum PISOP oraz CAMP Chwaliszewo75 publikujemy artykuły, konkursy i ciekawostki dotyczące wolontariatu. Zachęcamy do śledzenia naszych działań. 
Może Cię zainteresować