Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Happening promujący przedsiębiorczość społeczną

Happening promujący przedsiębiorczość społeczną

Czym jest przedsiębiorczość społeczna? Co to spółdzielnia socjalna? Jak działa spółka non profit? Co kryje się pod tymi pojęciami, o których część mieszkańców słyszy sporadycznie w telewizji lub radiu? Zapraszamy do udziału w naszym happeningu!

Przedsiębiorczość społeczna* łączy pracowitych i wrażliwych ludzi, którym czasem nieco trudniej jest odnaleźć się w społeczeństwie i miejscu pracy. Zapraszamy do udziału w happeningu promującym działalność przedsiębiorstw społecznych (w tym spółdzielni socjalnych i spółek non profit) z subregionu leszczyńskiego. 

Wybraliśmy kilkanaście podmiotów i uwieczniliśmy ich pracę na fotografiach, które od wtorku (19 października) będzie można oglądać w kilku punktach Leszna oraz w Kościanie. Ponadto, przygotowaliśmy dwa konkursy z nagrodami. 

Happening

Od 19 października w kilku punktach Leszna oraz Kościana znajdziecie wystawy wielkoformatowych zdjęć, ukazujących twarze, pracę i emocje związane z ludźmi działającymi w przedsiębiorstwach społecznych. Ich autorem jest fotograf Maciej Nowaczyk. Zdjęcia będzie można obejrzeć do końca października 2021 roku w poniższych miejscach:

Leszno

- Teatr Miejski, ul. G. Narutowicza 69

- Ratusz, ul. Rynek 1

- Pira Grota, ul. Leszczyńskich 7

- Wrzosowy Zakątek, ul. Leszczyńskich 20 (siedziba Stowarzyszenia Wygraj Siebie)

- Stowarzyszenie Centrum PISOP, Pl. J. Metziga 26/6

- Leszczyńskie Centrum Biznesu, ul. Geodetów 1

Kościan

- Klub Integracji Społecznej przy Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Bernardyńska 2.


Konkursy

Dla przedsiębiorstw społecznych z subregionu leszczyńskiego oraz mieszkańców przygotowaliśmy konkursy z nagrodami. 

1. Dla przedsiębiorstw społecznych

Pokażcie swoje mocne strony! Zgłoście swój flagowy produkt lub usługę i powalczcie o nagrody, promujące waszą działalność. 

Co trzeba zrobić? 

Na adres natalia.szymanowska@pisop.org.pl prześlijcie zdjęcie wraz z opisem produktu lub usługi, z których jesteście szczególnie dumni (może to być innowacyjna w okolicy usługa lub cieszące się popularnością i chętnie kupowane przez klientów produkty/dania/rękodzieło). Na zgłoszenia czekamy do 31 października 2021 r., do godz. 24.00. 

Laureatów wybierze komisja konkursowa. 

Nagrody: promocja działalności przedsiębiorstwa (rozmowa z laureatem, stworzenie materiału prasowego), upominki rzeczowe.

2. Dla mieszkańców

Nie rozstajecie się z telefonem komórkowym? Dobrze się składa. Zróbcie sobie zdjęcie przy jednej z naszych wystaw w Lesznie lub Kościanie i opublikujcie je pod konkursowym postem na profilu Centrum PISOP (post pojawi się 19 października). Fotografię warto wzbogacić o kilka słów od siebie: czy wcześniej znaliście któreś z widocznych na zdjęciach przedsiębiorstw? Jeśli tak – skąd? A może korzystaliście z usług danego przedsiębiorstwa?

Na zgłoszenia czekamy do 31 października 2021 r., do godz. 24.00.

Nagrody: 

Każdy uczestnik, który prawidłowo wykona zadanie (umieści w komentarzu zdjęcie i wypowiedź), otrzyma od nas zestaw gadżetów do odbioru w leszczyńskim biurze Centrum PISOP (o wygranej i dacie odbioru poinformujemy w wiadomości prywatnej). 


Wydarzenia są dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

*Przedsiębiorczość społeczna (inaczej ekonomia społeczna) łączy działalność gospodarczą z działalnością społeczną. Integruje zawodowo i społecznie osoby zagrożone marginalizacją (np. długotrwale bezrobotne, z niepełnosprawnościami), tworzy miejsca pracy. W jej centrum znajduje się człowiek – niejednokrotnie słabszy, zmagający się z trudnościami i potrzebujący wsparcia. 

W subregionie leszczyńskim działa kilkadziesiąt przedsiębiorstw społecznych. To między innymi spółdzielnie socjalne, fundacje i warsztaty terapii zajęciowych. Korzystanie z ich usług jest formą zakupów społecznie odpowiedzialnych. Celem naszego happeningu jest zwrócenie uwagi na ludzi, którzy są sercem tych przedsiębiorstw i to serce wkładają w każdą wykonywaną czynność: robienie kanapek, koszenie trawy, tworzenie rękodzieła.

Fot. M. Nowaczyk    


Wydarzenie

  • 19 października 2021 Początek: 08:00
    Happening promujący przedsiębiorczość społeczną

Może Cię zainteresować