Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Inicjatywa dla Konina. Szansa dla lokalnych społeczników

Inicjatywa dla Konina. Szansa dla lokalnych społeczników

Do 6.000 złotych na realizację społecznych pomysłów będą mogły pozyskać miejscowe organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z Patronem. W kwietniu ruszy Konkurs Mikrodotacji Inicjatywa dla Konina. Czego możemy się spodziewać? 

W stworzonej przez Urząd Miejski w Koninie „Strategii Rozwoju Konina” na lata 2020-2030 wskazano chęć dalszego tworzenia warunków do aktywności mieszkańców i realizacji ich pomysłów. Plan chce uwzględniać kreatywność, wzajemne zaufanie oraz dialog mieszkańców z urzędem. Inicjatywa dla Konina jest odpowiedzią na założone cele. Jest też szansą dla mniej lub bardziej doświadczonych organizacji społecznych, które chcą działać na rzecz swojego miasta. 

Konkurs mikrodotacji ruszy w kwietniu. Z dumą informujemy, że jesteśmy jego operatorem. Już od 24 lat działamy na rzecz trzeciego sektora. Codziennie obserwujemy starania organizacji społecznych i problemy, z jakimi się borykają. Jednym z nich jest niechęć do pisania projektów i brak wiary we własne możliwości. Część NGO nie chce startować w ogólnopolskich konkursach i konkurować z doświadczonymi w pozyskiwaniu środków organizacjami. Inicjatywa dla Konina może okazać się świetną trampoliną do kolejnych, większych przedsięwzięć!

W ramach konkursu organizacje pozarządowe/grupy nieformalne będą mogły wnioskować o 6.000 zł na realizację swoich pomysłów. Wkład własny nie będzie wymagany. 

Zgłoszone projekty będą miały integrować mieszkańców i włączać ich do aktywnego uczestnictwa w życiu miasta. Zainteresowane udziałem w konkursie NGO zostaną otoczone opieką doradczą. Będą mogły konsultować swoje pomysły na każdym etapie działań. 

Mikrodotacje otrzyma minimum 14 miejscowych organizacji. Szczegóły wkrótce!

Projekt finansowany ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Konina.

Może Cię zainteresować