Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Międzynarodowy savoir-vivre

Międzynarodowy savoir-vivre

Już od ponad miesiąca Polacy jednoczą swoje siły w kierunku pomocy osobom z Ukrainy. Organizują zbiórki darów, wyciągają pomocne dłonie, otwierają swoje domy i serca. Wspólnie uczą się języka i obserwują wzajemne przyzwyczajenia. Ta rzeczywistość zostanie z nami na dłużej. Jak się w niej odnaleźć? Jak lepiej zrozumieć polskie i ukraińskie zwyczaje? Jak wspólnie przetrwać ten trudny czas? Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla przedstawicieli wielkopolskich organizacji pozarządowych pn. „Międzynarodowy savoir-vivre, czyli co łączy, a co dzieli Polskę z Ukrainą?”.

„Międzynarodowy savoir-vivre” odbędzie się 1 kwietnia. W rolę prelegentów wcielą się Karolina Łączek – współzałożycielka Fundacji Leszno dla Ukrainy oraz Sergii Iaromenko – tłumacz, wolontariusz z Poznania. Prowadzący opowiedzą o podobieństwach i różnicach między Polakami a Ukraińcami, podpowiedzą jak unikać niedomówień i dyskretnie pytać o potrzeby. Uczestnicy poznają też podstawowe zwroty w języku ukraińskim oraz bariery kulturowe, z którymi naszym gościom najtrudniej sobie poradzić. Poruszymy też kwestię włączania przebywających w Polsce ukraińskich wolontariuszy w pomoc swoim rodakom.

Spotkanie pozwoli nam wszystkim lepiej zrozumieć siebie nawzajem i to nie tylko w sensie dosłownym.

Kiedy? 1 kwietnia
O której? W godz. 10.00-11.30
Gdzie? Platforma ZOOM

Aby zgłosić się do udziału w bezpłatnym spotkaniu należy wypełnić formularz online: https://forms.gle/gjG4zDCPsPZNTYCN9

Spotkanie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „CAMP – Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu” realizowanego z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Może Cię zainteresować

Popularne aktualności

Społeczność