Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Nie ściągamy – konsultujeMY. Kampania dotycząca programów współpracy

Nie ściągamy – konsultujeMY. Kampania dotycząca programów współpracy

Bez konsultacji nie ma dobrej współpracy. Doskonale wiedzą o tym organizacje pozarządowe i samorządy, które wkrótce uchwalą coroczne lub wieloletnie programy współpracy. To dokument, określający zasady polityki realizowanej przez organ administracji publicznej wobec sektora pozarządowego. Niestety, w praktyce wiele organizacji i gmin nie podejmuje się dialogu, a po prostu przepisuje ubiegłoroczne dokumenty. Chcemy przyjrzeć się tematowi i wpłynąć na tę decyzję. Ruszamy z kampanią uświadamiającą. Namawiamy do konsultacji.

Program współpracy jest podstawowym dokumentem, który opisuje zasady współpracy samorządów z działającymi na danym terenie organizacjami pozarządowymi. Zawiera cel główny i cele szczegółowe, zasady współpracy, jej zakres i formy. Jego uchwalenie jest obowiązkiem (gminy muszą to zrobić do 30 listopada). 

W Centrum PISOP doskonale wiemy, jak ważny jest udany dialog NGO z samorządem lokalnym i jak ważne jest rozpoznanie swoich potrzeb. Tak narodził się pomysł kampanii uświadamiającej „Nie ściągamy – konsultujeMY”. Chcemy, aby samorządy i organizacje odczuły wsparcie, ale też wzrok skierowany w swoją stronę. Czy podejmą wyzwanie? 

Obserwujcie nas na bieżąco – www.facebook.com/centrumpisop


Może Cię zainteresować