Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Nowy obowiązek dla NGO. Zapraszamy na dyżur prawnika

Nowy obowiązek dla NGO. Zapraszamy na dyżur prawnika

Nowelizacja ustawy o praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu poskutkowała utworzeniem Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Ten krok nakłada na organizacje pozarządowe nowy obowiązek. Kim jest beneficjent rzeczywisty? Jak uniknąć surowych kar związanych ze zmianą przepisów? W związku z dużym zainteresowaniem tematem – zapraszamy na styczniowe spotkanie z prawnikiem. Będzie czas na indywidualne zadawanie pytań.

Wspomniany rejestr to ważny temat dla wszystkich organizacji pozarządowych, które muszą zgłosić informacje dotyczące swoich beneficjentów rzeczywistych i pamiętać o aktualizacji wpisu przy każdej zmianie danych. Właśnie o tym obowiązku porozmawiamy podczas styczniowego spotkania z prawnikiem. 

Specjalista wyjaśni, kim jest beneficjent rzeczywisty, co to jest Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych, a także kogo będzie dotyczył obowiązek zgłoszenia beneficjentów do Rejestru i jak rozumieć to pojęcie w kontekście organizacji pozarządowych. Będzie czas na zadawanie indywidualnych pytań przez uczestników. 

Kiedy? 25 stycznia 2022 r. 
Gdzie? Platforma ZOOM (link wyślemy do uzupełnieniu formularza zgłoszeniowego)
O której? W godz. 10.00 -12.00

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ

Spotkanie organizowane jest:

- w ramach projektu "Poznańskie Centrum NGO i Wolontariatu) ze środków budżetowych Miasta Poznania

- w ramach projektu „CAMP – Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu” realizowanego z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Może Cię zainteresować