Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Pierwsza pomoc w sytuacjach awaryjnych

Pierwsza pomoc w sytuacjach awaryjnych

Wiesz, jak zachować się w sytuacji zagrażającej życiu? Czy pod wpływem adrenaliny potrafisz trzeźwo zareagować? Wiesz, w jaki sposób poprowadzić rozmowę z dyspozytorem? Odśwież swoją wiedzę i umiejętności. Weź udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym.


Każdy z nas choć raz w życiu był świadkiem niebezpiecznego zdarzenia: wypadku komunikacyjnego, zasłabnięcia, czy kolizji. Pierwsza pomoc to temat, który dotyczy nas wszystkich. Bez względu na miejsce i rodzaj wykonywanej pracy. Odśwież swoją wiedzę, aby w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, móc zareagować. Zapraszamy na spotkanie z ratownikiem medycznym Marcinem Gbiorczykiem. 

Kiedy? 30 marca 2023 r.

O której? W godz. 9.00-14.15

Gdzie? Siedziba MOPR w Lesznie (sala konferencyjna, ul. Janusza Korczaka 5).

Ratownik medyczny opowie o zasadach udzielania pierwszej pomocy, sposobie prowadzenia rozmowy z dyspozytorem medycznym, kontroli i oceny podstawowych funkcji życiowych (przytomności i oddechu). Uczestnicy dowiedzą się, jak postępować z osobą nieprzytomną (resustytacja krążeniowo-oddechowa, użycie defibrylatora, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej, itd.). 

Do udziału zapraszamy przedstawicieli przedsiębiorstw społecznych – spółdzielni socjalnych, fundacji i stowarzyszeń prowadzących działalność gospodarczą, spółek non-profit z subregionu leszczyńskiego.

Chęć udziału w spotkaniu prosimy zgłaszać kontaktując się z Paniami: Agnieszką Klopsz lub Małgorzatą Nawrocik pod adresem e-mail: ngo@moprleszno.pl oraz pod numerem telefonu: 661 213 131.

Spotkanie jest współfinansowane z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Może Cię zainteresować