Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Zakres dostępności w podmiotach publicznych

Zakres dostępności w podmiotach publicznych

Jak przygotować się do obsługi klienta z niepełnosprawnością? W jaki sposób napisać tekst, aby był łatwy do przeczytania i zrozumienia dla wszystkich? Serdecznie zapraszamy pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej oraz przedstawicieli przedsiębiorczości społecznej do udziału w spotkaniu, na którym porozmawiamy o polityce dostępności. 

Jak dostosować politykę zakresu dostępności do realiów dzisiejszego świata? Zapraszamy do udział w Forum Ośrodków Pomocy Społecznej „Podmioty publiczne a zakres dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej“, które odbędzie się 10 listopada 2021 r. w godz. 10.00-14.00 w Ratuszu w Lesznie (ul. Rynek 1). Swoim doświadczeniem z uczestnikami podzieli się Marcin Halicki - Prezes Zarządu Fundacji Inicjatyw Społecznych "Mili Ludzie" z Poznania.

Podczas wydarzenia poruszone zostaną najaktualniejsze kwestie:

  • główne zadania podmiotów publicznych w zakresie dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej wynikające z zapisów Ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami,
  • podstawowe elementy przygotowania informacji w tekście łatwym do czytania i zrozumienia (ETR),
  • obsługa klienta ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Spotkanie poprowadzi Donata Majchrzak-Popławska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie. 

Chęć udziału prosimy zgłosić do 5 listopada 2021 roku kontaktując się z paniami: Agnieszką Klopsz lub Małgorzatą Nawrocik pod adresem e-mail: ngo@moprleszno.pl oraz pod numerem telefonu: 661 213 131.

Spotkanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Wydarzenie

  • 10 listopada 2021 Początek: 10:00 - Koniec: 14:00
    Zakres dostępności w podmiotach publicznych

Może Cię zainteresować