Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Posłuchaj wywiadu Beaty

Poprzez realizację tego zadania chociaż w części Stowarzyszenie powróci do realizacji zadań  statutowych i przy okazji warsztatów turystyczno - edukacyjnych z Przewodnikiem po Lesznie szlakiem Króla Stanisława Leszczyńskiego oraz śladów XXI wieku w mieście Leszno.

Przez 3 dni po 4 godziny wszyscy chętni będą na nowych zasadach ochrony osobistej zwiedzać miasto Leszno, podziwiać jego odnowione zrewitalizowane zabytki, odkrywać ślady historii sprzed kilkuset lat oraz nowe obiekty na miarę XXI wieku.

Kolejnym zadaniem będzie wsparcie osób z dysfunkcją wzroku w zakresie samodzielnej obsługi sprzętu elektronicznego, niezależnego kontaktu zdalnego i załatwiania codziennych spraw korzystając z "Profilu zaufanego", pomoc w jego założeniu i obsłudze, a przede wszystkim pomoc w kontakcie z bankiem czy innymi instytucjami w okresie izolacji.

Ważnym elementem tego zadania będzie szkolenie w zakresie poruszania się w internecie  w celu robienia zakupów czy też zakładania konta na portalach społecznościowych. Wszystkie te zajęcia prowadzone będą przez profesjonalnego instruktora - informatyka w zakresie obsługi komputera przez niewidomych i niedowidzących i bezwzrokowej obsługi klawiatury komputera.

Zajęcia zasadniczo prowadzone będą w świetlicy w małych dwu osobowych grupach ewentualnie w miejscu zamieszkania jeżeli sprzęt jest stacjonarny a osoba niewidoma.

Trzecim zadaniem będą zajęcia praktyczno-teoretyczne z tyflopedagogiem w zakresie samoobsługi, obsługi sprzętu i narzędzi gospodarstwa domowego oraz zasad orientacji przestrzennej z zachowaniem zasad izolacji oraz zagrożenia epidemicznego.

Efektami tych działań będą: poszerzenie wiedzy i zainteresowania o kulturze i historii własnego regionu i ich związkach z kulturą narodową, ugruntowanie lokalnego patriotyzmu i lokalnej tożsamości, rozwinięcie umiejętności korzystania z e-usług publicznych, większa niezależność w komunikacji zdalnej, jak i w codziennym życiu.