Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Poznajcie Inicjatywę dla Leszna. Fundacja Jesienny Uśmiech

Poznajcie Inicjatywę dla Leszna. Fundacja Jesienny Uśmiech

Poznaliśmy wyniki konkursu Inicjatywa dla Leszna. W tegorocznej edycji dofinansowaliśmy dziewięć inicjatyw. Sprawdźcie, co się będzie działo!


Realizator: Fundacja Jesienny Uśmiech

Tytuł projektu: "Smacznie i zdrowo" - warsztaty dietetyczne dla seniorów

Projekt jest kierowany do wszystkich leszczyńskich seniorów (z pierwszeństwem dla tych, którzy zamieszkują obszar rewitalizacji oraz mają stwierdzoną niepełnosprawność). 

Uczestnicy projektu będą brać udział w wykładach z dietetykiem oraz warsztatach z przygotowywania zdrowych posiłków. Na każdym wykładzie otrzymają nowe materiały przygotowane przez dietetyka, które będą wpinać do swoich teczek/segregatorów. Znajdą się w nich m.in. zadania do wykonywania podczas warsztatów i samodzielnie w domu oraz tabele do wpisywania aktualnych pomiarów dla tych, którzy zdecydują się na indywidualną pracę z dietetykiem. 

Spotkania warsztatowe będą odbywać się cyklicznie, co dwa tygodnie. 

- Naszym celem jest poprawa zdrowia i jakości życia seniorów, poprzez poszerzenie ich wiedzy w zakresie właściwego odżywiania. Pomysł takich warsztatów wynika z naszych codziennych obserwacji nawyków żywieniowych seniorów w naszym otoczeniu. Zauważyliśmy, iż większość z nich odżywia się niezdrowo, jedzą przede wszystkim zbyt dużo przetworzonych produktów, a zwłaszcza słodyczy - mówi Tadeusz Muszyński, prezes fundacji. 

Dodaje: jako organizacja mamy już doświadczenie w pracy z seniorami i wiemy, iż tego typu inicjatywy zmieniają zupełnie ich postrzeganie i nastawienie. Liczymy na to, iż wyzwolimy ich wewnętrzną chęć zmiany, a gdy zaczną widzieć postępy, będą się dzielić nabytą wiedzą z innymi znajomymi, rodziną, co będzie trwałą zmianą w ich życiu – dodaje.

__

Wkrótce poznacie opisy kolejnych inicjatyw. Śledźcie nas na Facebooku (KLIK)!

Projekt finansowany przez Miasto Leszno.

Może Cię zainteresować