Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Poznajcie Inicjatywę dla Leszna. Spółdzielnia Socjalna Kuba Bart

Poznajcie Inicjatywę dla Leszna. Spółdzielnia Socjalna Kuba Bart

Poznaliśmy wyniki konkursu Inicjatywa dla Leszna. W tegorocznej edycji dofinansowaliśmy dziewięć inicjatyw. Sprawdźcie, co się będzie działo!


Realizator: Spółdzielnia Socjalna Kuba Bart

Tytuł projektu: Leszczyńska ławeczka miłości, radości i pokoju


W ramach inicjatywy na starówce (w pobliżu kompleksu Pira Grota) zostanie postawiona wyjątkowa ławeczka wraz z parasolem i stalowymi elementami dekoracyjnymi. 

Ławeczka będzie nawiązywać do trzech wymiarów życia społecznego: miłości, radości i pokoju. Dzięki temu spółdzielnia chce przypomnieć mieszkańcom Leszna o tych wartościach i na nowo odkryć ich piękno. 

Wokół ławeczki odbywać się będą cykliczne spotkania z cyklu "PorozmawiajMy o Lesznie". Zaplanowano spotkania m.in. z: historykiem, przedstawicielami władz miasta, osobami leszczyńskiej kultury oraz artystami. Do udziału w spotkaniach Kuba Bart zaprosi także obywateli Ukrainy, którzy obecnie przebywają w Lesznie. 

Mam nadzieję, że organizacja takich spotkań w miejscu publicznym przyczyni się do ożywienia starówki i integracji mieszkańców tego obszaru. W ramach projektu zaplanowaliśmy 4 spotkania. Planujemy, że łącznie weźmie w nich udział 80 osób. Dodatkowo zaplanowaliśmy częściową transmisję spotkań w mediach społecznościowych – wyjaśnia Krzysztof Kubiak, prezes.

W planach jest także organizacja konkursu fotograficznego.

Zaproszenie na wydarzenia skierowane jest do leszczyńskich organizacji pozarządowych, ale także mieszkańców. Proponowane spotkania mają zacieśnić ich więzy.

__

Wkrótce poznacie opisy kolejnych inicjatyw. Śledźcie nas na Facebooku (KLIK)!

Projekt finansowany przez Miasto Leszno.

Może Cię zainteresować