Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Poznajcie Inicjatywę dla Leszna. Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto

Poznajcie Inicjatywę dla Leszna. Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto

Poznaliśmy wyniki konkursu Inicjatywa dla Leszna. W tegorocznej edycji dofinansowaliśmy dziewięć inicjatyw. Sprawdźcie, co się będzie działo!


Realizator: Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto

Tytuł projektu: Imieniny ulicy Łaziebnej - integracja + mobilizacja


Projekt powstał na bazie obserwacji i bezpośredniego działania na rzecz rewitalizacji miasta Leszna. Realizatorzy zwracają uwagę na okalające Rynek uliczki, które stanowią wizytówkę miasta. Wśród ich mieszkańców brakuje jednak porozumienia, by zrobić coś wspólnie. – Chcemy zwrócić uwagę na uliczki, które z naszej perspektywy są mniej doceniane. Są postrzegane jako mniej bezpieczne i już mało jest na nich przedsiębiorczości – mówią przedstawicielki Stowarzyszenia Nowe Stare Miasto. 

W ramach „Imienin ulicy” planują zintegrować społeczność ulicy Łaziebnej i ulic z nią sąsiadujących (ulice: Boczna, Grodzka, Tylna i Średnia). Odbędą się m.in. warsztaty florystyczne, kino letnie, warsztaty plastyczne. Mieszkańcy przychodzący na wydarzenie będą mogli uczcić imieniny przynosząc jakąkolwiek odnóżkę kwiatka doniczkowego. Celem będzie stworzenia "Miejsca adopcji kwiatów".

W wydarzenie będą zaangażowani mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy, którzy zechcą promować swoje niepowtarzalne usługi, jak np. oprawianie obrazów. 

Zapraszamy na facebookowy profil stowarzyszenia, aby być na bieżąco.

__

Wkrótce poznacie opisy kolejnych inicjatyw. Śledźcie nas na Facebooku (KLIK)!

Projekt finansowany przez Miasto Leszno.


Może Cię zainteresować