Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Ruszył Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2023!

Ruszył Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2023!

Już dzisiaj ruszyła dziewiąta edycja Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara

Po raz kolejny wielkopolskie organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów na społeczne działania

Tegoroczna pula środków to ponad 570 tys. zł!

O dofinansowanie mogą starać się młode organizacje pozarządowe (maksymalnie 5-letnie) oraz grupy nieformalne w imieniu własnym lub we współpracy z Patronem (organizacją pozarządową). 

Maksymalna wartość mikrodotacji w tym roku to 7.000 zł

Konkursowe wsparcie corocznie dociera do mniejszych lub większych miejscowości, w całej Wielkopolsce. Konkurs kładzie ogromny nacisk na zaangażowanie różnych grup społecznych w sprawy swojego regionu, zachęcenie ich do wyjścia z domu, integrację i współpracę w grupie. – Dajemy szansę tym, którzy dopiero zaczynają społeczną przygodę, ale też tym, którzy kontynuują zapoczątkowane w poprzednich edycjach pomysły. Zapewniamy nie tylko środki na działania, ale też wsparcie doradców na każdym etapie Konkursu. Myślę, że to czynniki, które wyróżniają Wielkopolską Wiarę na tle innych konkursów – mówi Joanna Piechocka, koordynatorka projektu.

Potwierdzają to słowa Realizatorów mikrodotacji z poprzedniej edycji:

KGW Kołacin„Udział w projekcie pozwolił nam uwierzyć, że jest możliwe uzyskanie środków dla KGW. Dzięki niemu mogliśmy zrealizować przedsięwzięcia, na które brakowało funduszy z innych źródeł, a prace w ramach projektu zintegrowały mieszkańców naszej wsi”. 

Grupa dwakolka.pl„Udział w konkursie znacznie wpłynął na zaangażowanie społeczności w organizację imprez rowerowych oraz na wzmocnienie poczucia wspólnoty wśród miłośników dwóch kółek w gminie Trzcianka. Osoby, które do tej pory tylko uczestniczyły w naszych imprezach, zaczęły czuć się współodpowiedzialne za ich tworzenie”.

Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Śremie„Współpraca ze Stowarzyszeniem Centrum PISOP to jedno z doświadczeń, które najmocniej wpłynęły na rozwój naszej organizacji. Obok pakietu wiedzy, który otrzymaliśmy wcześniej w formie warsztatów, realizacja projektu w obecnej edycji Wielkopolskiej Wiary to realna realizacja naszych pomysłów. Organizacje pozarządowe wciąż przecież borykają się z brakiem środków na swoje działania”. 

Oferty można składać za pośrednictwem generatora dostępnego po zalogowaniu na stronie www.pisop.org.pl do 30 marca 2023 r., do godz. 12.00.

Zainteresowane udziałem osoby mogą skonsultować projekt z doradcami od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 – 15:00.

Ogłoszenie Konkursu znajdziecie TUTAJ.

Konkurs Mikrodotacji współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Może Cię zainteresować