Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Ruszyła rekrutacja do udziału w Pozarządowej Grze Miejskiej

Ruszyła rekrutacja do udziału w Pozarządowej Grze Miejskiej

Czym właściwie zajmują się organizacje pozarządowe? Czy ja także mogę skorzystać z ich wsparcia lub oferty? Na czym polega wolontariat? Serdecznie zapraszamy leszczyńską młodzież do udziału w Pozarządowej Grze Miejskiej. Zaplanowaliśmy ją na 14 września.


Leszczyńskie organizacje pozarządowe potrzebują wsparcia młodych ludzi. To oni mogą w przyszłości kontynuować zapoczątkowane działania. Pomagać seniorom, wspierać zwierzęta, animować mieszkańców lub zbierać żywność dla osób w trudnej sytuacji. Dlatego chcemy pokazać im, na czym polega idea bycia „społecznikiem”. 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 13-18 lat (rocznikowo) do udziału w Pozarządowej Grze Miejskiej, która 14 września, w godz. 10.00-15.00, odbędzie się w Lesznie.


Najważniejsze informacje: 

- grę rozpoczniemy i zakończymy na Placu J. Metziga w Lesznie

- każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy (gadżety i poczęstunek)

- 5-osobowe grupy wraz z opiekunem (nauczycielką/em lub wsparciem naszej kadry) będą musiały pokonać około 2-godzinną trasę śladami leszczyńskich organizacji społecznych

- pytania konkursowe będą dotyczyły działań i siedzib leszczyńskich organizacji pozarządowych (dopuszczamy korzystanie z telefonów z dostępem do Internetu na trasie Gry) 

- nagrodą za najszybsze i bezbłędne wykonanie zadań (pokonanie trasy) będą: piknik na mecie, bony do pizzerii o wartości 300 zł (I miejsce), 200 zł (II miejsce) lub 150 zł (III miejsce)

- naszym celem jest podniesienie świadomości na temat działania „społeczników” w naszym mieście oraz na temat wolontariatu.


Wydarzenie odbędzie się w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych i jest finansowane z budżetu Miasta Leszna. 


Udział w Grze może wziąć łącznie 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na decyzję czekamy do 7 września 2023 r. (tj. czwartek).

Odpowiedzi na szczegółowe pytania udzielają: 

Magdalena Żółtyszek: magdalena.metelska@pisop.org.pl

lub

Magdalena Wróblewska: magdalena.wroblewska@pisop.org.pl

Numer telefonu do naszego biura: 534 202 744.

Zapraszamy! Może Cię zainteresować

Popularne aktualności

Społeczność