Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Ruszyła rekrutacja na Akademię NGO

Ruszyła rekrutacja na Akademię NGO

N - Na miejsca!

G - Gotowi?

O - Otwieramy nowe organizacje pozarządowe!

Działasz na rzecz Poznania i jego mieszkańców? Myślisz o założeniu fundacji lub stowarzyszenia? Masz pomysły na działania społeczne, ekologiczne, kulturalne? Wyjdź z cienia – zgłoś się do udziału w naszym nowym cyklu szkoleń i załóż własną organizację pozarządową! Szukamy grup nieformalnych lub aktywnych mieszkańców, którzy chcą działać szerzej i głośniej niż dotychczas. 

Właśnie ruszyła rekrutacja do Akademii NGO – cykl szkoleniowo – doradczy na temat tworzenia nowych organizacji pozarządowych. Wydarzenie składać się będzie z cyklu czterech szkoleń oraz indywidualnego doradztwa i kierowane jest do osób lub grupy, które:

  • mieszkają, pracują, działają na rzecz Poznania i jego mieszkańców
  • planują założenie organizacji pozarządowej i chciałby się do tego dobrze przygotować
  • miały już do czynienia z działalnością pozarządową, ale chcą rozpocząć kolejną przygodę w strukturach nowej fundacji lub stowarzyszenia
  • mają pomysły na działania społeczne, ekologiczne, kulturalne i  chciałyby zwiększyć szansę ich realizacji zakładając fundację lub stowarzyszenie.

Zjazdy organizowane będą w formie bezpośredniej lub zdalnej (w przypadku wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią). Zapewnimy trenerów oraz materiały i catering (w przypadku formy stacjonarnej). Warunkiem uczestnictwa jest udział we wszystkich zjazdach.

UWAGA! Rekrutacja trwa do 7 października 2021 roku. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza TUTAJ.

Więcej informacji o akademii udziela Monika Wieczorek pod adresem mailowym monika.wieczorek@pisop.org.pl lub tel.: 534 205 699.

Terminy i tematy zjazdów:

12 października, w godz. 9.00 - 16.00
Cz. 1: Wprowadzenie do sektora pozarządowego (prowadząca: Paulina Matczuk – Członkini Zarządu Centrum PISOP)
Cz. 2: Prawne aspekty tworzenia organizacji pozarządowej (prowadzący: prawnicy z Kancelarii Rosicki Purski i Wspólnicy)

26 października
Zarządzanie organizacją pozarządową (prowadząca: Ewa Gałka – Prezeska Zarządu Centrum PISOP)

9 listopada, w godz. 9.00 - 16.00
Współpraca z administracją publiczną przy finansowaniu i realizacji działań organizacji pozarządowych; źródła finansowania działań NGO (prowadząca: Iwona Janicka – członkini Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowej)

23 listopada, w godz. 9.00 - 16.00
Tworzenie projektów w organizacji pozarządowej (prowadząca: Dorota Surma – członkini Zarządu Centrum PISOP)

BONUS! Po zakończeniu Akademii NGO uczestnicy zostaną objęci indywidualnym wsparciem doradcy – osoby do kontaktu wspierającej i prowadzącej przez cały proces zakładania organizacji oraz pomocą prawników (m.in. przy opracowaniu statutu, dokumentów rejestracyjnych, rejestracji organizacji).

Serdecznie zapraszamy!

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.


Może Cię zainteresować