Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Śladami leszczyńskich organizacji pozarządowych

Śladami leszczyńskich organizacji pozarządowych

Czym zajmują się wolontariusze w Stowarzyszeniu ECHO? Która spółdzielnia socjalna współdzieli lokal ze Stowarzyszeniem Wygraj Siebie? Czym zajmuje się Spółdzielnia Socjalna Pod Skrzydłami? Między innymi z tymi pytaniami mierzyli się dzieci i młodzież – uczestnicy Pozarządowej Gry Miejskiej, która 14 września odbyła się w Lesznie. 


Leszczyński sektor pozarządowy potrzebuje młodych ludzi. To oni mogą w przyszłości kontynuować zapoczątkowane działania. Mając to na uwadze – zaprosiliśmy uczniów leszczyńskich szkół (13-18) lat do udziału w Pozarządowej Grze Miejskiej. Chcieliśmy pokazać im, na czym polega idea bycia „społecznikiem” oraz czym zajmują się lokalne stowarzyszenia i fundacje.  

Gra rozpoczęła się na Placu Metizga. Stamtąd młodzież, podzielona na 5-osobowe grupy wraz z opiekunem, wyruszała w wyznaczone przez nas trasy. Zadaniem młodych ludzi było odwiedzenie wszystkich punktów mapy, wysłuchanie liderek organizacji, odpowiedzenie na zadanie pytania (oraz zdobycie naklejek) i rozwiązanie krzyżówki. Z kompletem materiałów uczestnicy kolejno docierali na metę. Tam czekał na nich poczęstunek, wystawa zdjęć wykonanych w przedsiębiorstwach społecznych oraz strefa relaksu. 


W grze udział wzięły: I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie, Zespół Szkół Rolniczo - Budowlanych w Lesznie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lesznie, III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Lesznie, Zespół Szkół Elektroniczno- Telekomunikacyjnych, Zespół Szkół Nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie, Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Lesznie.


Wydarzenie odbyło się w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych i było finansowane z budżetu Miasta Leszna.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są TUTAJ.


Może Cię zainteresować