Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność START! Ruszyła rekrutacja na Akademię NGO

START! Ruszyła rekrutacja na Akademię NGO

Masz głowę pełną pomysłów, lubisz działać, a współpraca z ludźmi przynosi ci ogrom satysfakcji? To dobry czas, aby założyć organizację pozarządową. Startujemy z rekrutacją na Akademię NGO. Podczas czterech zjazdów przygotujemy cię do nowej roli. Brzmi interesująco?

N – na miejsca
G - gotowi
O – otwieramy organizację!

Akademia NGO to cykl szkoleniowo – doradczy na temat tworzenia nowych organizacji pozarządowych. Wydarzenie organizujemy w formule szkoleń oraz indywidualnego doradztwa. Zaproszenie kierujemy do osób, które:

  • mieszkają, pracują, działają na rzecz Poznania i jego mieszkańców
  • planują założenie organizacji pozarządowej i chciałby się do tego dobrze przygotować
  • miały już do czynienia z działalnością pozarządową, ale chcą rozpocząć kolejną przygodę w strukturach nowej fundacji lub stowarzyszenia
  • mają pomysły na działania społeczne, ekologiczne, kulturalne i chciałyby zwiększyć szansę ich realizacji zakładając fundację lub stowarzyszenie.

Zaplanowaliśmy dla was cztery zjazdy, podczas których opowiemy m.in. o prawnych aspektach założenia NGO, o zarządzaniu organizacją, jej finansowaniu oraz tworzeniu projektów. 

Spotkania odbędą się stacjonarnie, w siedzibie CAMP (Poznań, ul. Chwaliszewo 75). Na zgłoszenia czekamy do 13 maja 2022 roku. Formularz dostępny tutaj:  https://forms.gle/BSSruymzHxvkSWyo8

UWAGA! Uczestnicy zobowiązani są do wzięcia udziału we wszystkich zjazdach! W ich trakcie zapewniamy poczęstunek i indywidualne konsultacje z trenerami akademii. 


Terminy i tematy zjazdów:

17 maja, w godz. 9.00 - 16.00

Cz. 1: Wprowadzenie do sektora pozarządowego (prowadząca: Justyna Schaefer - Kurkowiak  Przedstawicielka Centrum PISOP, prezeska Fundacji Niwa Edukacji i Rozwoju)

Cz. 2: Prawne aspekty tworzenia organizacji pozarządowej (prowadzący: Maciej Wypych z Kancelarii Rosicki Purski i Wspólnicy)


31 maja, w godzinach 9.00 - 16.00

Zarządzanie organizacją pozarządową (prowadząca: Ewa Gałka – prezeska Zarządu Centrum PISOP)


14 czerwca, w godz. 9.00 - 16.00

Współpraca z administracją publiczną przy finansowaniu i realizacji działań organizacji pozarządowych; źródła finansowania działań NGO (prowadząca: Iwona Janicka – członkini zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowej)


28 czerwca, w godz. 9.00 - 16.00

Tworzenie projektów w organizacji pozarządowej (prowadząca: Anna Paulina Matczuk – skarbnik zarządu Centrum PISOP)


W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Moniką Wieczorek: monika.wieczorek@pisop.org.pl, tel. 534 205 699.

Spotkania finansowane są ze środków budżetowych Miasta Poznania.


Wydarzenie

  • od 17 maja 2022 do 28 czerwca 2022 Początek: 09:00 - Koniec: 16:00
    START! Ruszyła rekrutacja na Akademię NGO

Może Cię zainteresować