Poznańska Szkoła Rzecznictwa zainaugurowana
Za nami pierwszy zjazd w ramach Poznańskiej Szkoły Rzecznictwa. W miniony weekend (2526.10), w pięknej aurze jesiennej, zwarta i zaangażowana grupa poznańskich NGOsów pogłębiała...
Czytaj dalejWyniki wyszukiwania dla
Projekt pod tytułem Szkoła Rzecznictwa realizowany jest w okresie 01.09.2024-31.08.2026 adresowany jest do min. przedstawicieli i przedstawicielek reprezentujących organizacje pozarządowe, podejmujących działania rzecznicze w wymiarze lokalnym, regionalnym lub krajowym lub zmierzających do podjęcia tego typu działań, w tym działających w ramach ciał dialogu.
Rzecznictwo, za Zbyszkiem Wejcmanem ze Stowarzyszenia BORIS, definiowane jest jako wszelkie świadome relacje ze strony obywatelek i obywateli - zwłaszcza zorganizowanych w różne grupy interesu, np. organizacje 3 sektora - adresowane do ich otoczenia, w tym opinii publicznej, władz lokalnych i rządu, środowisk biznesowych. W praktyce najczęściej obejmuje działania na rzecz zmian prawnych i regulacyjnych oraz wpływania na kształt dokumentów strategicznych i zasad finasowania określonych działań.
Do projektu zapraszamy osoby (członkinie_ów, pracowniczki_ków, wolontariuszki_y) delegowane przez organizacje pozarządowe prowadzące działania w województwie wielkopolskim, w obszarze polityk wskazanych w regulaminie konkursu tj. np. edukacji i kształcenia, włączenia i integracji społecznej, rynku pracy, ochrony zdrowia.
Projekt realizowany jest w partnerstwie Centrum PISOP, Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych RCWIP (Lider Projektu) oraz Biura Inicjatyw Społecznych BIS, oprócz Wielkopolski także w województwach obsługiwanych przez partnerów: dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.
Główne zadania projektu w Wielkopolsce:
Osoba do kontaktu: Maja Błaszak - maja.blaszak@pisop.org.pl, tel. 693724920
Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie.
Pierwsza edycja Szkoły Rzecznictwa realizowana będzie jako Poznańska Szkoła Rzecznictwa. Ta edycja jest dofinansowana ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera. Pierwsza edycja stanowi wkład własny do projektu Szkoła Rzecznictwa dofinansowanej w ramach Funduszy Unijnych dla Rozwoju Społecznego FERS.04.06-IP.04-001/23.
Łączna wartość projektu na wszystkie województwa (całkowity koszt projektu) wynosi 1 990 579,20 zł (słownie: jeden milion dziewięćset dziewięćdziesiąt tysięcy pięćset siedemdziesiąt dziewięć złotych 20/100)
Dofinansowanie projektu ze środków europejskich w kwocie 1 642 625,96 zł (słownie: jeden milion sześćset czterdzieści dwa tysiące sześćset dwadzieścia pięć złotych 96/100) stanowi 82,52 % wydatków kwalifikowalnych Projektu.
Za nami pierwszy zjazd w ramach Poznańskiej Szkoły Rzecznictwa. W miniony weekend (2526.10), w pięknej aurze jesiennej, zwarta i zaangażowana grupa poznańskich NGOsów pogłębiała...
Czytaj dalejJeśli jesteś przedstawicielką/ przedstawicielem organizacji pozarządowej, działasz na rzecz innych i masz ochotę rozwijać się jako rzeczniczka/rzecznik, zgłoś się do Poznańskiej Szkoły...
Czytaj dalejJeśli jesteś przedstawicielem lub przedstawicielką organizacji pozarządowej, działasz na rzecz innych i masz ochotę rozwijać się jako rzecznik, zgłoś się do Poznańskiej Szkoły Rzecznictwa, która będzie realizowana w terminie od 25.10.2024 do 10.03.2025 (szkolenia stacjonarne lub zdalne raz w miesiącu).
Zapoznaj się z regulaminem rekrutacji i zasadami ochrony danych osobowych i wypełnij formularz zgłoszeniowy
25.10
14.30 - 19.00
Podstawy rzecznictwa dla NGO
Ewa Gałka
Gryszczeniówka, Wargowo 67
26.10
8.30 - 13.30
Budowanie koalicji w rzecznictwie – krok po kroku
Iwona Janicka
Gryszczeniówka, Wargowo 68
02.12
15.30 - 18.45
Wpływ organizacji pozarządowych na prawo krajowe
Tomasz Schimanek
zdalnie na platformie ZOOM
12.12
15.30 - 18.45
Jak skutecznie włączyć się w proces tworzenia prawa lokalnego
Łukasz Waszak
zdalnie na platformie ZOOM
styczeń
15.30 - 18.45
Forum dobrych praktyk rzeczniczych 1
zdalnie na platformie ZOOM
luty
15.30 - 18.45
Forum dobrych praktyk rzeczniczych 2
zdalnie na platformie ZOOM
21.02
9.00 - 16.30
Wystąpienia publiczne w rzecznictwie.
Tatiana Sokołowska
Centrum PISOP, Chwaliszewo 75, Poznań
Cykl szkoleń podzielony jest na trzy zróżnicowane moduły. Każdy moduł zaprojektowany jest tak, aby zapewnić osobom uczestniczącym gruntowne zrozumienie podstawowych koncepcji, zasobów i umiejętności niezbędnych do skutecznego działania rzeczniczki/rzecznika NGO. Szkolenia swoim zakresem obejmują kwestie tworzenia prawa, współpracy z instytucjami samorządowymi, a także tworzenia i realizacji akcji i kampanii rzeczniczych.
Zakres szkoleń dotyczący tworzenia prawa:
Zakres szkoleń dot. współpracy z administracją samorządową:
Zakres szkoleń dotyczący akcji i kampanii rzeczniczych:
W związku z realizacją Projektu Centrum PISOP informuje o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub na adres Instytucji Pośredniczącej: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa;
skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.