Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Wolontariat Prezydenta w biurze naszego stowarzyszenia

Wolontariat Prezydenta w biurze naszego stowarzyszenia

Satysfakcja, lekarstwo na samotność, cenne cechy charakteru - tak na pytanie "Co nam daje wolontariat" odpowiadali uczestnicy warsztatu z Prezydentem Miasta Leszna, Łukaszem Borowiakiem. 


Wolontariat Prezydenta to ósma taka inicjatywa w ramach akcji Aktywne Obywatelskie Leszno i prawdopodobnie jedna z niewielu na skalę ogólnopolską. Prezydent Łukasz Borowiak poświęcił jeden dzień swojego urlopu na wolontariacką pracę w organizacjach pozarządowych i leszczyńskich instytucjach. W tym roku skorzystał z naszego zaproszenia i wspólnie z prezeską Stow. Centrum PISOP Ewą Gałką poprowadził warsztat "Wolontariat dla każdego". 

Uczestnicy podzielili się swoimi obawami i doświadczeniami w temacie. Przyznali, że wolontariat jest dla nich drugim domem i lekarstwem na samotność, a społeczne działania dają im satysfakcję, radość i wyrabiają cenne cechy charakteru. 

Mimo napiętego terminarza poruszono też kilka istotnych dla funkcjonowania organizacji pozarządowych problemów. Spotkanie przy kawie zakończyło się dyskusją i wymianą zaproszeń na organizowane przez leszczyńskiego NGO-sy wydarzenia.

Prezydent Łukasz Borowiak tego dnia odwiedził jeszcze m.in. kilka szkół, fundacji oraz stowarzyszeń.

Galeria zdjęć z wizyty dostępna jest TUTAJ.

Projekt finansowany przez Miasto Leszno.


Może Cię zainteresować