Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Znamy zwycięzców Niebieskich Grantów od Volkswagen Poznań

Znamy zwycięzców Niebieskich Grantów od Volkswagen Poznań

Podczas Europejskiego Forum Samorządowe Local Trends poznaliśmy zwycięzców i zwyciężczynie naszego konkursu grantowego.

Symboliczne czeki na 30 000 złotych od Volkswagen Poznań trafiły już do Wrzesińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz poznańskiego stowarzyszenia Schron Kultury Europa. Na koniec panelu „Czy samorząd + biznes + NGO = skuteczna recepta na osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju?” wręczyliśmy Niebieskie Granty i pokazaliśmy praktyczny wymiar tej współpracy.

Mieszkańcy Wildy, już na wiosnę, będą korzystać z „Ziemi Wspólnej”- przestrzeni tworzonej oddolnie, która będzie miejscem m.in. edukacji ekologicznej i aktywnego włączania się w ochronę środowiska. Września wzbogaci się z kolei o Las Kieszonkowy. Wolontariuszki i wolontariusze zasadzą go metodą Miyawaki a w ramach partnerstwa z Miastem Września, tuż obok powstanie las kieszonkowy sadzony metodą tradycyjną. 

O tym, co jeszcze zmienią w Wielkopolsce zwycięzcy Niebieskich Grantów, opowiadali uczestnikom konferencji przedstawicielki i przedstawiciele zwycięskich organizacji. Na Scenie Dobrych Praktyk dowiedzieliśmy się o wpływie zaplanowanych działań na środowisko naturalne. Poznaliśmy również partnerów naszych zwycięzców, bo przecież ważnym elementem naszego konkursu grantoVWego było również rozwijanie partnerstw lokalnych.


Może Cię zainteresować