Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Zrozumieć spektrum autyzmu. Spotkanie autorskie z Weroniką i Jerzym Janiakami

Zrozumieć spektrum autyzmu. Spotkanie autorskie z Weroniką i Jerzym Janiakami

Z czym kojarzy ci cię pojęcie „neuroróżnorodność”? Co wiesz o autyzmie? Codziennie na swojej drodze spotykamy przeróżnych ludzi. Łatwo oceniamy ich słowa i zachowania. Często nie zdajemy sobie sprawy z problemów, z którymi się borykają. 

Czas oswoić się z różnorodnością, także tą emocjonalną i rozwojową. Pomogą nam w tym Weronika i Jerzy Janiakowie – autorzy „Książki o człowieku w spektrum autyzmu”. 


Weronika i Jerzy Janiakowie to dziennikarka i pedagog - edukatorzy zajmujący się szerzeniem świadomości o różnych naturach spektrum autyzmu. Swoją wiedzę czerpią z wieloletnich doświadczeń pracy z osobami w spektrum, ich rodzicami oraz specjalistami (nauczycielami, terapeutami, pracownikami akademickimi), a także z własnej neuroróżnorodności. Na co dzień są związani z Fundacją FIONA i Fundacją Aktywnych FURIA. W ubiegłym roku ukazała się ich „Książka o człowieku w spektrum autyzmu”. 

Kwiecień nazywany jest Światowym Miesiącem Autyzmu. Korzystając z tej okazji - zapraszamy przedstawicieli wielkopolskich organizacji pozarządowych oraz mieszkańców Poznania i okolic na spotkanie autorskie, rzucające nowe światło na nasze postrzeganie świata i rzeczywistości.

Kiedy? 26 kwietnia

O której? 17.00-18.30

Gdzie? Siedziba CAMP (Poznań, ul. Chwaliszewo 75)

Autorzy opowiedzą na kilka pytań. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki, uzyskania autografów i krótkiej, osobistej rozmowy. 


Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.


Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „CAMP – Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.


Może Cię zainteresować