Aktywnie w Koninie!
Tak jak w poprzednich edycjach, również i w tej dofinansowanie uzyskały projekty z terenu Miasta Konina! Zainteresowanie realizacją projektów społecznych jest nadal duże – tym razem na 16 złożonych projektów, 5 uzyskało dofinansowanie. W ciągu dwóch poprzednich lat złożono z kolei 22 projekty z czego dofinansowanie otrzymało 9.
Chociaż realizacja projektów dopiero się rozpoczęła (od 01.05.2016) i potrwa do 30.09.2016, mogą Państwo już teraz zapoznać się z realizowanymi projektami na terenie Miasta Konina, a następnie do nich dołączyć! Aby ułatwić Państwu wybór i dotarcie do inicjatyw, poniżej przedstawiamy krótki opis projektów realizowanych na terenie Miasta Konina!
W pierwszej części przedstawimy projekty skierowane na wsparcie dzieci.
Realizowane projekty to:
- Projekt pt. Świat nauk ścisłych – to mnie kręci!
- Realizator: Grupa nieformalna z Patronem – Stowarzyszeniem Uczących Się Docendo Discimus.
- Odbiorcy projektu: Uczestnicy to dzieci zainteresowane naukami przyrodniczymi. Będą to uczniowie ze szkół podstawowych w Koninie. Planowana liczba uczestników to 12 osób – dzieci z klas
- 4 uczęszczających do Szkół Podstawowych w Koninie oraz ich rodzice.
- Cel główny projektu: Zwiększenie dostępu do zajęć pozalekcyjnych w zakresie przedmiotów przyrodniczych dla uzdolnionej w tym zakresie grupy dzieci (12 osób) z klas czwartych szkół podstawowych.
- Działania: Realizacja zajęć chemiczno-fizycznych, które mają na celu zaspokojenie ciekawości badawczej dzieci przez realizację własnych projektów i eksperymentów naukowych. Realizacja zajęć geograficzno-biologicznych, podczas których dzieci rozwiną kreatywność, umiejętność współpracy, myślenie twórcze, komunikatywność. Na podsumowanie projektu realizowana będzie wspólna zabawa – grupy przygotują wspólne wydarzenie uwieńczające projekt.
- Projekt pt. Książka do poduchy
- Realizator: Grupa nieformalna w imieniu własnym.
- Odbiorcy projektu: Uczestnikami projektu będą dzieci i młodzież miasta Konina, które wyrażą chęć uczestnictwa w projekcie. Planuje się udział 60 dzieci.
- Cel główny projektu: Celem głównym projektu jest wyrabianie w dzieciach i młodzieży pozytywnej postawy czytelniczej oraz wyrobienia nawyku czytania książek, a także pogłębienie świadomości społecznej o potrzebie czytania dzieciom, rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania książką.
- Działania: Przeprowadzenie warsztatów czytelniczych. Warsztaty skierowane dla młodzieży, które chcą wyrobić lub poszerzyć swoje kompetencje czytelnicze. Przeprowadzenie warsztatów „Zabawa z książką” – dla młodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Przeprowadzenie zajęć felinoterapii z wykorzystaniem biblioterapii.
- Projekt pt. Pasja Tworzenia
- Realizator: Grupa nieformalna z Patronem – Stowarzyszeniem Razem Damy Radę
- Odbiorcy projektu: Uczestnicy projektu to 30 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym ucząca się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Koninie, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
- Cel główny projektu: Rozwój zainteresowań i umiejętności technicznych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie.
- Działania: Spotkanie „Nauka przez zabawę” – uczniowie poszerzą swoje wiadomości na temat różnych materiałów, operacji technologicznych związanych z ich obróbką. Wycieczka do zakładu stolarskiego, która zostanie zorganizowana w celu lepszego poznania warsztatu pracy stolarza, stosowanych narzędzi i urządzeń. Uczniowie będą mogli zobaczyć różne gatunki drewna, poznać sposoby ich przechowywania, obejrzeć stoły stolarskie, urządzenia i narzędzia. Warsztaty „Zrób to sam”, podczas których uczestnicy będą wykonywać prace wg przygotowanych projektów.
Zapraszamy do uczestnictwa w realizowanych projektach!
Artykuł opracowany w ramach projektu „Aktywni w Koninie” sfinansowanego z dotacji celowej budżetu Miasta Konina