Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Co się będzie działo w ramach Inicjatywy dla Leszna?

Co się będzie działo w ramach Inicjatywy dla Leszna?

Chcą zapobiegać depresji, namawiać do ruchu na świeżym powietrzu, zmusić do kreatywności. Będą to robić dzięki środkom otrzymanym w ramach Konkursu Mikrodotacji Inicjatywa dla Leszna. To oznacza, że zbliżające się lato po raz kolejny będzie pełne ciekawych wydarzeń. 

Cykliczne spotkania sportowe dla seniorów, nauka pierwszej pomocy dla uczniów, letni plener malarski na starówce – to tylko wybrane wydarzenia, które w najbliższych miesiącach będą odbywać się w Lesznie. W ramach Konkursu dofinansowano 11 projektów leszczyńskich organizacji pozarządowych. Pieniądze pochodzą z Urzędu Miasta Leszna. 

Wydarzeniowy maraton rozpoczął się w czerwcu i potrwa aż do końca października. Poniżej harmonogram spotkań. Na część z nich można się jeszcze zapisać. Bieżące informacje będą się pojawiać na profilach facebookowych poszczególnych organizacji. 


Lista realizowanych inicjatyw

Spółdzielnia Socjalna Pod Skrzydłami 

Tytuł projektu: Czas na wytchnienie

Zakresem pomocy objęte będą osoby z niepełnosprawnościami i osoby opiekujące się nimi. Opieka wytchnieniowa odciąży opiekunów, zapewni im wsparcie w wykonywaniu dotychczasowych obowiązków lub zastępstwo, dzięki któremu zyskają czas dla siebie. Uczestnicy będą mogli skorzystać także z zajęć muzykoterapii w siedzibie spółdzielni. 

Kontakt: tel. 668 370 085.


Stowarzyszenie Echo

Tytuł projektu: ECHO DZIECIOM - Wolontariat wzmacnia charakter

Projekt rozpoczęto organizacją Dnia Dziecka dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. W ramach inicjatywy zaplanowano też szkolenia dla wolontariuszy, którzy zgłaszają się na bieżąco i będą pomagać w Stowarzyszeniu. Ponadto zaplanowano warsztaty i happening „Nie marnuj żywności”.

Kiedy? Dokładne terminy szkoleń i warsztatów będą ustalane. Na 16 października zaplanowano happening w Lesznie.

Kontakt: tel. 512 330 019.


Fundacja Chata Joga

Tytuł projektu: Joga jako narzędzie jednoczenia społeczności lokalnych

Projekt dedykowany jest do młodzieży i osób po 50. roku życia. Cykl 10 spotkań dla seniorów poprowadzi Ewa Wysłocka, a dla młodzieży Dominika Kurzawska - certyfikowane nauczycielki jogi. Spotkania potrwają 60 min i składać się będą z kilku elementów: wyciszenia (5 min), techniki oddechowej (5 min), rozgrzewki (10 min), jogi zasadniczej (30 min), relaksu (10 min). 

Kontakt: tel. 604 494 111.


Spółdzielnia Kuba Bart

Tytuł projektu: Kochamy Leszczyńską Starówkę - na niej gramy i śpiewamy

W ramach inicjatywy odbędą się 3 koncerty kapeli podwórkowej: na deptaku na ul. Słowiańskiej, przed kompleksem Pira Grota na ul. Leszczyńskich oraz przy ratuszu na leszczyńskim rynku. Dodatkowo zaplanowano częściową transmisję koncertu w mediach społecznościowych. Na miejscu będzie można skorzystać ze śpiewników. Terminy koncertów będą podane w późniejszym terminie. 

Kontakt: tel. 605 087 283.


Stowarzyszenie Pracownia Profilaktyki, Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Bliżej Siebie

Tytuł projektu: Leszczyński Telefon Zaufania dla Seniorów 

Pomoc ma polegać na konsultacjach, poradach, sesjach terapeutycznych oraz koordynacji działań wolontariuszy w zakresie dostarczania niezbędnych zakupów, umówienia wizyt lekarskich, bądź towarzyszenia osobie potrzebującej w drodze do lekarza. 

Kiedy? Telefon zaufania działa w poniedziałki od 17.00 do 19.00 oraz piątki od 10.00 do 14.00 aż do końca października.

Kontakt: tel. 608 621 779.


Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Krokus

Tytuł projektu: Obrazy z historią w tle

Stowarzyszenie posiada w swoich zasobach nagraną na dyktafonie opowieść stuletniej mieszkanki Leszna Zofii Starzyńskiej. Postanowiono stworzyć ekranizację tej opowieści. Dzieci w wieku od 7 do 10 lat zaproszono do konkursu plastycznego, w którym będą zachęcani do przedstawienia elementów historycznych z opowieści. Artyści z Sekcji Leszczyńskich Plastyków uwiecznią wspomnienia mieszkanki Leszna podczas jednodniowego Letniego Pleneru Malarskiego na starówce. Efekt końcowy będzie można podziwiać podczas wernisażu i na wystawie. 

Kiedy? Ogłoszono już konkurs plastyczny, który potrwa do 10 września. Szczegóły na FB Stowarzyszenia.

Kontakt: tel. 601 673 944.


Polski Związek Niewidomych w Lesznie Okręg Wielkopolski

Tytuł projektu: Leszczyńscy niewidomi na jubileuszowo

Projekt łączy się bezpośrednio z obchodami 70. rocznicy powstania Polskiego Związku Niewidomych w Lesznie. Zaplanowano warsztaty sportowo-rekreacyjne i edukacyjne oraz kulturalno – historyczne, które będą polegały między innymi na zdobyciu kontaktu i zorganizowaniu spotkań z osobami, które były w gronie założycieli PZN w Lesznie. Głównym celem będzie zdobycie dokumentów, notatek czy też jakichkolwiek śladów zarejestrowanych działań PZN w Lesznie na przestrzeni 70 lat działalności. Efektem finalnym ma być powstanie kroniki koła. 

Kiedy? Zainteresowanych udziałem PZN zaprasza w każdy wtorek od godziny 11.00 do 14.00. 

Kontakt: tel. 607 584 997.


Stowarzyszenie Nasza Alternatywa

Tytuł projektu: "Odkrywam w sobie MOC!"

Zaplanowano warsztaty "Poznaj Siebie" w sali MCP „Alternatywa”, prowadzone przez pedagoga-psychoterapeutę uzależnień  i pedagoga-socjoterapeutę dla dwóch grup młodych osób. Będę one dotyczyć przyczyn zaburzeń (między innymi eksperymentów ze środkami psychoaktywnymi, uzależnienia od internetu, autoagresji). Uczestnicy będą mogli skorzystać także z warsztatów wspinaczkowych i jujitsu, które mają zmotywować ich do rozwoju zainteresowań i pasji. 

Kiedy? Otwarto zapisy. 

Kontakt: tel. 65 529 74 94, 601 564 336 lub mailowo: nasza@alternatywa.leszno.pl.


Fundacja Jesienny Uśmiech

Tytuł projektu: "W zdrowym ciele zdrowy duch" – Gimnastyka dla Seniora

W każdy czwartek odbywają się ćwiczenia gimnastyczne, prowadzone przez instruktora i grupę wolontariuszy. Ćwiczenia są dopasowane do możliwości seniorów. Spotkania potrwają do 28 października.

W każdą ostatnią sobotę miesiąca zaplanowano także piesze rajdy w Karczmie Borowej. Na dystansie ok. 3 km seniorzy wezmą udział w grze z fabułą, która częściowo wykorzysta ich wiedzę zdobytą podczas cotygodniowych spotkań gimnastycznych. Ostatnie spotkanie 30 października zakończy się wspólnym grillem i wręczeniem certyfikatów ukończenia projektu. 

Kiedy? Ćwiczenia gimnastyczne odbywają się w każdy czwartek w godz. 16.00-17.00 w Parku Jonstona. Piesze rajdy w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 10.00 na Polanie Trzech Dębów (Karczma Borowa).

Kontakt: tel. 530 211 615 lub 607 757 979.Stowarzyszenie Wygraj Siebie

Tytuł projektu: Tańcem w koronawirusa

„Tańcem w koronawirusa” to zadanie, które odpowiada na problem zmagania się seniorów ze skutkami pandemii w wymiarze psychofizycznym. Spotkania odbywają się na świeżym powietrzu w Parku Heermanna. Taniec dedykowany jest pracownikom służby zdrowia. Z tych wydarzeń powstaną filmy. Uczestnicy spotykać się będą także na twórczych spotkania, efektem których będą stroje do tańca, a także wezmą udział w lekcjach prawidłowego oddechu. 

Kiedy? Zapisy trwają do końca czerwca. Szczegóły na facebookowym profilu Stowarzyszenia.

Kontakt: tel. 691 956 717.


Stowarzyszenie Instruktorów i Miłośników Survivalu Strzelectwa Sportowego i Wspinaczki Górskiej Survival Team Leszno

Tytuł projektu: Zdrowie dobro wspólne- Film z nauki udzielania I pomocy w ramach lekcji wychowawczej

Realizatorzy planują nakręcić kilkunastominutowy film instruktażowy z dziedziny pierwszej pomocy oraz ratownictwa, a następnie przekazać go dyrektorom leszczyńskich szkół. Nauczyciele, wychowawcy dostaliby do ręki pewne narzędzie edukacyjne. W planach jest także przeprowadzanie warsztatów z pierwszej pomocy. 

Kontakt: tel. 605 868 808.


Może Cię zainteresować