Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Co słychać u uczestniczek Akademii Liderek Społecznych z Ukrainy?

Co słychać u uczestniczek Akademii Liderek Społecznych z Ukrainy?

Jesteśmy już po pierwszych dwóch zjazdach Akademii Liderek Społecznych. To był czas pełen inspiracji, wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy o działaniach społecznych. 

Dziewczyny przyjechały do Polski z różnych przyczyn. Za pracą, żeby być bliżej rodziny, czy uciekając przed niebezpieczeństwem. Bez względu na powód – nie chcą się biernie przyglądać niepewnej sytuacji i problemom swoich rodaków. Chcą działać, dlatego skorzystały z zaproszenia do udziału w Akademii Liderek Społecznych kierowanej do kobiet z Ukrainy. 

Około 68% obywateli Ukrainy przebywających w Polsce to kobiety. Bez względu na to czy zostaną w Polsce, czy wrócą do Ukrainy, to inwestycja w rozwój ich potencjału niezbędna jest już teraz. Poprzez Akademię możemy mieć na to wpływ – mówi Dorota Surma, członkini zarządu Stowarzyszenia Centrum PISOP. 
Akademia Liderek Społecznych to cykl rozwojowy dostarczający wiedzy na temat działań społecznych, wyposażający w narzędzia pozwalające skuteczniej działać. Celem Akademii jest wzmocnienie kobiet jako liderek, zainspirowania ich do odkrywania i wykorzystywania swojego potencjału w działaniach społecznych. 

Uczestniczki mogą się również ubiegać o mikrogrant (do 2000 złotych) na swoje pierwsze działania społeczne. Środki na granty pochodzą od IKEA Retail Sp. z o.o. Zasady przyznawania grantu dostępne są tutaj: regulamin-konkursu-mikrograntow-akademii-liderek-spolecznych.docx 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego i drugiego zjazdu Akademii. Naszymi gośćmi i gościniami byli: Paulina Stochniałek - Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Dorota Surma- Członkini Zarządu Stowarzyszenia Centrum PISOP, Izabela Kłosowicz - Franklin Templeton, Przemysław Juskowiak - IKEA Poznań, Maria Andruchiw - Wiceprezeska Stowarzyszenia Społeczno- Kulturalnego "Polska-Ukraina", Paulina Kirschke oraz Agata Żelazna - Prezeski Fundacji im. Julii Woykowskiej, Agnieszka Ptaszyńska - Prezeska Fundacji Leszno dla Ukrainy.

Może Cię zainteresować