Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Dostosowanie treści internetowych do osób z niepełnosprawnościami

Dostosowanie treści internetowych do osób z niepełnosprawnościami

Jak przygotowywać teksty i grafikę na strony www i Facebooka, żeby były przyjazne osobom z niepełnosprawnościami? Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium internetowym „Dostosowanie treści internetowych do osób z niepełnosprawnościami”, które odbędzie się 9 czerwca 2020 r. o godz. 11:30.

Grupą często zupełnie wykluczoną ze społeczności internetowej są osoby z niepełnosprawnościami. Ze względu na swoje dysfunkcje wzorku, słuchu ale też i poruszania się mają ograniczoną możliwość opuszczenia domu, a Internet mógłby być ich prawdziwym oknem na cały świat – niestety i tutaj spotykają wiele przeszkód. 

Coraz więcej organizacji dostrzega, że warto by treści zamieszczane w Internecie były odpowiednio dostosowane do osób z różnymi dysfunkcjami. W ten temat wprowadzi Państwa Magdalena Drótkowska, ekspertka ds. reintegracji. Po zakończeniu webinarium będzie czas na zadawanie pytań przez uczestników i odpowiedzi ekspertki. 

Aby uczestniczyć w webinarium należy zarejestrować się poprzez kliknięcie w link: https://centrumpisop.clickmeeting.pl/dostosowanie-tresci-internetowych-do-osob-z-niepelnosprawnosciami/register.

Do udziału w webinarium konieczne jest posiadanie urządzenia (komputera, laptopa) z dostępem do Internetu oraz głośników lub słuchawek. Nie jest wymagana instalacja dodatkowego oprogramowania. Webinarium działa poprawnie pod przeglądarkami FireFox, Chrome, Opera i Safari. Nie zalecamy korzystania z urządzeń typu smartfon lub tablet, gdyż mogą pojawić się problemy techniczne z połączeniem. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Mikołajem Kostaniakiem pod adresem e-mail mikolaj.kostaniak@pisop.org.pl lub pod numerem telefonu 534 202 744.

Webinarium organizowane w ramach projektu Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rozwiązanie wypracowane jest w ramach projektu "Bank Rozwiązań" sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków PROO.

Serdecznie zapraszamy!


Może Cię zainteresować