Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Działania Godne Uwagi poszukiwane

Działania Godne Uwagi poszukiwane

Zrealizowaliście projekt, którego zazdroszczą wam inni społecznicy? Wasze działania zjednują mieszkańców, a ich efekty widoczne są przez lata? Pochwalcie się całej Wielkopolsce! Ruszyła kolejna edycja konkursu Działania Godne Uwagi. Szukamy organizacji społecznych i grup nieformalnych, które wyróżniają się z tłumu!


Książka o pokonywaniu lęku i nieśmiałości dla dzieci, nauka nurkowania dla osób z niepełnosprawnościami czy jednodniowe wycieczki dla samotnych seniorów - to niektóre z wyróżnionych w poprzedniej edycji pomysłów. Czym zaskoczycie nas w tym roku? Wystartowały Działania Godne Uwagi – konkurs, którego celem jest promocja i docenienie działań wielkopolskich organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych. Po raz kolejny chcemy głośno mówić o waszej sile i kreatywności!


Założenia 

Do konkursu można zgłaszać działania realizowane w terminie od 1 listopada 2021 roku do 23 października 2023 roku (w przypadku projektów będących w trakcie realizacji należy wykazać, że 50% zakładanych działań zostało zrealizowanych). Zgłoszone działanie może być częścią większego projektu.

Przykłady działań znajdziecie TU.

Nagrody

Kapituła konkursowa nagrodzi po jednej inicjatywie z każdego subregionu oraz z miasta Poznania. Wśród wszystkich zgłoszonych inicjatyw zostanie również wyłoniony laureat Nagrody Internautów. Zwycięzcy otrzymają statuetkę Działań Godnych Uwagi, bon na usługi poligraficzne o wartości 500 zł, dedykowany warsztat oraz szereg działań promocyjnych (w tym artykuł sponsorowany w lokalnych mediach). 

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego tutaj oraz na stronie www.fundacjaniwa.pl. Można je składać do 23 października 2023 r., do godziny 15.00.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela: Maria Robaszyńska (61/851 91 34, maria.robaszynska@fundacjaniwa.pl).


Ważne daty:

26 września: start konkursu

23 października: koniec naboru zgłoszeń

30 października – 7 listopada: głosowanie internautów

7 listopada: koniec I etapu 

14 listopada: koniec II etapu

21 listopada: gala konkursowa w Poznaniu


Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Centrum PISOP we współpracy z Fundacją NIWA Edukacji i Rozwoju.


KONKURS ORGANIZOWANY JEST W RAMACH PROJEKTÓW:

„Wielkopolska Wiara” współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.


„Poznańskie Centrum NGO” sfinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania


„CAMP - Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.


Może Cię zainteresować