Forum pełnomocników nt. zasad dostępności
Współpraca z organizacjami pozarządowymi wymaga dużego zaangażowania i wyczucia. Czasami trzeba spojrzeć na świat oczami innych osób, także tych z niepełnosprawnością. Jak zrozumieć ich potrzeby i problemy, z którymi borykają się w codziennym funkcjonowaniu? Porozmawiamy o tym na spotkaniu on-line 24 listopada.
Spotkanie pn. „Zasady dostępności wobec osób ze szczególnymi potrzebami” skierowane jest do pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu subregionu leszczyńskiego (powiaty: gostyński, grodziski, kościański, leszczyński, międzychodzki, nowotomyski, rawicki, wolsztyński, miasto Leszno).
Przedmiotem naszej rozmowy będzie Ustawa o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Porozmawiamy o wymaganiach dla podmiotów publicznych w zakresie zapewnienia dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno – komunikacyjnej, dobrych praktykach i rozwiązaniach zastosowań w/w ustawy w ogłoszeniach konkursowych i umowach o dofinansowanie. Uczestnicy poznają podstawy savoir - vivre wobec osób z różnymi typami niepełnosprawności oraz podstawy uniwersalnego projektowania. Będzie czas na zadawanie pytań. Spotkanie poprowadzi Marcin Halicki z Fundacji Mili Ludzie, ekspert w zakresie dostępności i wieloletni działacz organizacji pozarządowych.
Kiedy? 24 listopada 2021 r.
O której? Godz. 9.00-12.15
Gdzie? Platforma ZOOM
Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz on-line. Zapisy trwają do 22.11.2021 r.
Szkolenie odbywać się będzie na platformie internetowej Zoom. Aby w nim uczestniczyć konieczne jest posiadanie urządzenia (komputera, laptopa) z dostępem do Internetu oraz głośników lub słuchawek. Zachęcamy do aktywnego udziału w szkoleniu a także, aby podczas jego trwania mieć włączony mikrofon oraz kamerkę.
Pierwszeństwo rejestracji mają organizacje z subregionu leszczyńskiego. W przypadku wolnych miejsc rejestrowane będą również organizacje z Wielkopolski. Ilość miejsc ograniczona.
Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „LCIWIS – Leszczyńskie Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.