Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania

Konkurs Mikrodotacji Nie szukaj daleko, działaj EKOZakończone

Wielkopolska Wiara 2020

Celem Konkursu Mikrodotacji „Nie szukaj daleko, działaj EKO było zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w rozwiązywanie lokalnych problemów, w szczególności związanych z ochroną środowiska poprzez podejmowanie działań na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnej na terenie 15 gmin Wielkopolski (Czerwonak, Suchy Las, Murowana Goślina, Skoki, m. Poznań, Rokietnica, Dopiewo, Pobiedziska, Swarzędz, Luboń, Mosina, Puszczykowo, Kórnik, Brodnica, Kostrzynoraz uwzględniających działania na rzecz wzrostu zaangażowania obywateli w życie publiczne.

Uprawnione do udziału w konkursie były:

  • Organizacje pozarządowe
  • Młode organizacje pozarządowe (do 30 mcy działania, przychód poniżej 25 tys zł)
  • Patronów wraz z grupami nieformalnymi/samopomocowymi


Projekty musiały obejmować działania realizowane w ramach Sfer Pożytku Publicznego. Dodatkowo, w każdym projekcie minimum 40% działań musiało dotyczyć działań ekologicznych. Z związku z panującą epidemią preferowane były projekty, w których działania możliwe były do realizacji w formie zdalnej tj. bez konieczności organizowania bezpośrednich spotkań grup ludzi.

Nabór wniosków przeprowadzono od 30.04.2020 do 22.05.2020 roku w generatorze dostępnym na stronie www.pisop.org.pl

Wnioskowana kwota Mikrodotacji przeznaczona na realizację projektu mogła wynieść do 3500 zł.

Budżet przeznaczony na dotacje wynosił 71 000,00 zł, w tym minimum 55 000,00 zł – pula środków wyłącznie na projekty młodych organizacji pozarządowych i Patronów z grupami nieformalnymi/samopomocowymi.

Projekty realizowano w okresie 15.06.2020 r. – 16.10.2020 r., można się z nimi zapoznać wchodząc w zakładkę "Lista mikrodziałań".

Dokumenty konkursowe dostępne są w zakładce DOKUMENTACJA KONKURSOWA

Środki na Mikrodotacje pochodziły z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich prowadzonego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz ze środków Aquanet S.A.

Konkurs Mikrodotacji Nie szukaj daleko, działaj EKO

Koordynator projektu Joanna Piechocka

Miniatura Joanna  Piechocka

Wyślij wiadomość

Doradca Piotr Kotlarek

Miniatura Piotr Kotlarek

Wyślij wiadomość