Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Poznaj nowy model współpracy. Zapraszamy na konferencję!

Poznaj nowy model współpracy. Zapraszamy na konferencję!

Inspirują cię działania innych ludzi? Chcesz poznać nowy model współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi? Koniecznie weź udział w tym wydarzeniu! Zapraszamy na konferencję podsumowującą wyjątkowy projekt, który dotychczas skupił 14 wielkopolskich gmin. 

Kilkanaście miesięcy temu Centrum PISOP, wraz z norweskim partnerem New School, rozpoczęło działania w ramach projektu „WARNIK - Wielkopolska Akademia Rzecznictwa NGO i Kooperacji”. Projekt realizowaliśmy w 14 wielkopolskich gminach. W jego ramach nawiązaliśmy ścisłą współpracę pomiędzy organizacjami społecznymi a lokalnym samorządem i – co najważniejsze – z aktywnym udziałem mieszkańców.

Na bazie projektowych doświadczeń wypracowaliśmy nowatorski model zlecania zadań publicznych organizacjom pozarządowym, oparty o zmieniające się potrzeby mieszkańców.

Chcemy dzielić się tym praktycznym narzędziem.


Kilkunastu śmiałków

Wśród gmin, które zdecydowały się podjąć z nami współpracę w ramach projektu Warnik są m.in. Rakoniewice.

To gmina, która w kontekście projektu WARNIK, świeci przykładem. Wszystko poszło tu bowiem ekspresowo. Oddolna inicjatywa mieszkanki, by wskrzesić rycerza Rakonia, trafiła na podatny grunt i w organizację planowanego w czerwcu festynu historycznego zaangażowało się wiele organizacji pozarządowych. Przedstawiciele rakoniewickiego urzędu również stanęli na wysokości zadania sprawnie ogłaszając konkurs i wspierając finansowo oraz merytorycznie całe przedsięwzięcie. W efekcie tych działań organizacje pozarządowe w gminie zacieśniły współpracę, a ożywiona legenda z pewnością wpłynie na długofalową promocję gminy.

Z kolei w gminie Krobia, Stowarzyszenie Ja – Ty – My, dzięki projektowi, po raz pierwszy wygrało konkurs głoszony przez gminę. Wykazali się inicjatywą i wskazali na konkretne potrzeby mieszkańców. Pokłosiem wsparcia finansowego będzie Jarmark Ekonomii Społecznej.

Fantastyczne efekty WARNIK przyniósł też w powiecie gostyńskim. Działania projektowe uruchomiły tam obszar, w którym do tej pory organizacje trzeciego sektora nie realizowały zadań. Zmiany „wymusiła” postpandemiczna rzeczywistość. Jaki będzie efekt międzysektorowej współpracy w ramach Warnika w powiecie? Poprawa dobrostanu dzieci i młodzieży, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa.


Zapraszamy na konferencję. Mamy dobry patent na udaną współpracę!

Na bazie doświadczeń kilkunastu gmin powstał model, o którym opowiemy podczas konferencji zatytułowanej „O współpracy jednostek samorządu terytorialnego i organizacji społecznych z korzyścią dla mieszkańców, czyli….”. Dodatkowo nasi partnerzy opowiedzą o swoich doświadczeniach projektowych i zmianach, jakie zaszły w ich gminach. 


Konferencja obędzie się odbędzie się 9 czerwca w godz. 9.40 – 13.30 w Centrum Edukacyjnych Usług Elektronicznych przy ulicy Towarowej 55 w Poznaniu.

Wśród prelegentów, którzy podzielą się ze słuchaczami swoim doświadczeniem są m.in. samorządowcy z Ostrowa Wielkopolskiego, Kościana czy Rawicza.

Serdecznie zapraszamy do udziału. Liczymy, że uda nam się zainspirować naszych słuchaczy do podejmowania podobnych działań w ich małych Ojczyznach.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza:

Formularz zgłoszeniowy dla uczestników projektu WARNiK

Formularz zgłoszeniowy dla uczestników konferencji WARNiK/CAMP

Na zgłoszenia czekamy do 3 czerwca 2022 r.

Dodatkowych informacji na temat konferencji udzielają:

Leszno: Magdalena Wróblewska, Natalia Szymanowska- tel. 65 520 78 86 lub 534 202 744
Poznań: Maria Robaszyńska, Monika Wieczorek- tel. 61 851 91 34 lub 534 205 699. 

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektów:

WARNiK - Wielkopolska Akademia Rzecznictwa NGO i Kooperacji realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele–Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG

oraz „CAMP – Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.


Wydarzenie

  • 09 czerwca 2022 Początek: 09:40 - Koniec: 13:30
    Poznaj nowy model współpracy. Zapraszamy na konferencję!

Załączniki

Może Cię zainteresować