Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Rusza Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2022!

Rusza Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2022!


Warsztaty dla mieszkańców, cykliczne spotkania z młodzieżą, wspólne wycieczki po okolicy, odkrywanie nowych miejsc – pomysłów na aktywizację mieszkańców może być mnóstwo. Właśnie taki cel przyświeca Konkursowi Mikrodotacji Wielkopolska Wiara.

Już dzisiaj, 21 marca 2022 roku rusza jego kolejna edycja. Młode organizacje pozarządowe lub grupy nieformalne (samodzielnie lub ze wsparciem Patrona) mogą pozyskać do 7.000 złotych na realizację pomysłów. W tegorocznej edycji wydzielono specjalną pulę środków „Wielkopolska Wiara solidarna z Ukrainą”, gdzie możliwość jest pozyskania dodatkowych 3.000 zł.

Wielkopolska Wiara ma angażować i integrować mieszkańców oraz uczyć ich odpowiedzialności za swoje otoczenie. Ubiegłoroczna edycja pokazała nam, jak bardzo mieszkańcy wielkopolskich miast i wsi, potrzebowali kontaktu i pretekstu do spotkań.

Udział w Konkursie mogą wziąć młode organizacje pozarządowe (działające nie dłużej niż 60 miesięcy, których przychód za poprzedni rok obrotowy nie przekracza 30 tys. zł) oraz grupy nieformalne w imieniu własnym lub we współpracy z Patronem. Patronem może zostać każda organizacja pozarządowa posiadająca siedzibę na terenie Wielkopolski, bez względu na wiek organizacji. Mogą oni wnioskować maksymalnie o 7.000 zł na realizację swojego pomysłu, tj. organizację warsztatów, spotkań, szkoleń, czy zakup sprzętu. Najważniejsze, by projekty angażowały społeczność do działania, do aktywności. Projekty muszą być planowane i realizowane razem z odbiorcami projektu.

Nowością tegorocznej edycji jest specjalnie wydzielona pula środków pn. „Wielkopolska Wiara solidarna z Ukrainą”. Na ten cel można pozyskać do 3.000 zł. Dofinansowane będą tu projekty integrujące Polaków i Ukraińców, działania międzykulturowe, zajęcia dla dzieci, wsparcie psychologiczne.

Nabór wniosków trwa do 20 kwietnia (do godz. 12.00), natomiast nagrodzone inicjatywy należy zrealizować do 23 listopada br.. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Konkursie, będzie miał szansę skonsultować swój pomysł z doradcą.

Konkurs zakłada udzielenie co najmniej 89 mikrodotacji. Minimalna pula środków finansowych do rozdysponowania wynosi 565 tysięcy złotych.

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest złożenie oferty w generatorze dostępnym na stronie www.pisop.org.pl (należy się zarejestrować/zalogować).

Regulamin konkursu i wszystkie dokumenty znajdziecie TUTAJ.

W trakcie naboru wniosków zorganizujemy szereg spotkań informacyjnych, podczas których nasi doradcy wyjaśnią zasady konkursu oraz odpowiedzą na wasze pytania. Informacje o planowanych spotkaniach dostępne są bezpośrednio u doradców, na stronach poszczególnych urzędów lub na profilu facebookowym „Wielkopolska Wiara”. Zachęcamy do śledzenia!

Projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

Może Cię zainteresować