Wyniki wyszukiwania dla

Brak wyników wyszukiwania
Aktualność Superbohaterowie pilnie poszukiwani!

Superbohaterowie pilnie poszukiwani!

Superbohaterowie pilnie poszukiwani! Startujemy z cyklem szkoleń dla liderów poznańskich i wielkopolskich organizacji pozarządowych. Działasz jako społecznik? Lubisz się udzielać i zdobywać nową wiedzę? Pomagasz, gdy tylko jest okazja? Jesteś SUPERBOHATEREM, którego szukamy! 

Ruszamy z rekrutacją do Szkoły Tworzenia Projektów, skierowaną do liderów organizacji pozarządowych z Poznania oraz z Wielkopolski. Cykl składał się będzie z kilku dni szkoleniowych oraz warsztatów we wrześniu, październiku i listopadzie. 

Dlaczego warto wziąć udział? 

Uczestnicy Szkoły Tworzenia Projektów:

- dowiedzą się jak tworzyć dobre projekty
- zdobędą wiedzę o tym jak prowadzić diagnozę lokalną
- zostaną objęci opieką doradcy, który skonsultuje ich projekty i poszuka źródeł finansowania
- będą mieli pierwszeństwo w skorzystaniu z oferty szkoleniowo-doradczej w ramach CAMP.

Zjazdy odbywać się będą w formie bezpośredniej, zdalnej lub hybrydowej. Zapewniamy trenerów, materiały oraz catering (w przypadku formy stacjonarnej). Dla uczestników spoza Poznania dodatkowo nocleg w przypadku szkolenia dwudniowego.

Ilość miejsc jest ograniczona (maksymalnie 12 osób z Wielkopolski w grupie pierwszej oraz 12 osób z Poznania w grupie drugiej). Ukończenie kursu wiąże się z otrzymaniem certyfikatu. 


Program Szkoły Tworzenia Projektów: 


Szkolenie stacjonarne (w zależności od sytuacji pandemicznej) nr I:

ABC Tworzenia projektu

Prowadzące: Ewa Gałka/Anna Paulina Matczuk
Terminy: 27-28.09. (grupa I z Wielkopolski), 29-30.09. (grupa II z Poznania)
Uczestnicy dowiedzą się, co to jest projekt i z jakich elementów się składa i jak je właściwie opisać. Ponadto przeanalizują ryzyko i zastanowią się nad rezultatami. Teoria przeplatana będzie ćwiczeniami.

Szkolenie stacjonarne (w zależności od sytuacji pandemicznej) nr II:

Projekt jako odpowiedź na potrzeby lokalne

Prowadząca: Ewa Jasińska
Terminy: 19.10. (grupa I z Wielkopolski), 20.10. (grupa II z Poznania)
Udział w warsztacie zwiększy samoświadomość uczestników dotyczącą prowadzenia właściwej diagnozy przed tworzeniem projektu. Pozwoli zdobyć wiedzę na temat badania i analizy potrzeb i problemów dla danej grupy odbiorców.

Szkolenie on-line nr III:

Kontrola projektów

Terminy podany będzie w późniejszym terminie
Szkolenie przygotuje uczestników do z zakresu procedury kontroli realizacji projektów, w tym odpowiedniego opisu dokumentów, dokumentowania wskaźników, wykazaywania rezultatów itp. 

Warsztat:

Ocena projektów

Prowadzący: Anna Jądrzyk/Piotr Kotlarek z udziałem urzędników odpowiedzialnych za współpracę z organizacjami pozarządowymi
Terminy podany będzie w późniejszym terminie
Warsztat pozwoli uczestnikom spojrzeć na tworzone przez siebie projekty z perspektywy oceniających. Uczestnicy dowiedzą się jak oceniane są wnioski, jakie elementy szczególnie brane są pod uwagę przy analizie projektów. 

Warsztat:

Aktualne źródła finansowania działań organizacji pozarządowych

Prowadzący: Anna Jądrzyk/Piotr Kotlarek 
Terminy podany będzie w późniejszym terminie
Warsztat dostarczy uczestnikom informacji dotyczących aktualnych konkursów dla organizacji pozarządowych z Poznania i Wielkopolski. Przybliży zasady ubiegania się o dofinansowanie w wybranych konkursach.

Indywidualne doradztwo:

Tworzenie projektów i źródła finansowania
Każdy z uczestników Szkoły objęty zostanie opieką doradcy w zakresie tworzenia projektów i pozyskiwania pieniędzy na ich realizację oraz w innych aspektach związanych z prowadzeniem organizacji pozarządowej.
Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ.


Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na latach 2018-2030. 

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.


Serdecznie zapraszamy!


Może Cię zainteresować